Reklama
Archiv - Zprávy

Oprava D1 se komplikuje. Hotový úsek u Jihlavy se možná bude zase bourat

Když byl 12. července 1971 slavnostně otevřen první úsek dálnice D1, nikdo asi netušil, kolik „legrace“ si s ní řidiči v dalších letech užijí. Často ucpaná, na mnoha místech rozbitá a složitě opravovaná dálnice nemá vyhráno ani na již rekonstruovaných úsecích.
Zdroj: Ministerstvo dopravy

Dlouhé měsíce stát vybíral firmu, která se o opravu dálnice D1 postará. Vypadá to ale, že výběr to nebyl úplně dobrý, protože jen pár týdnů od konce rekonstrukce dálnice u Jihlavy přišly první velké problémy, které vyústily v reklamaci ze strany státu.

Samotný ministr dopravy Dan Ťok potvrdil, že na některých již opravených částech D1 byl použit nekvalitní beton a špatně byly provedeny i konečné fáze rekonstrukce. Nejvíce je postižen úsek u Jihlavy, kde byly rozdíly v položeném betonu patrné i na pohled. Podle ministra by takto upravená silnice nevydržela dostatečně dlouho. Větší problém ale je, že společnost Vodohospodářské stavby, která se o rekonstrukci v tomto úseku starala, nedodržela technologie u protismykových vlastností.

Podle dostupných informací tato společnost po rekonstrukci vůbec neuklidila silnici, na které zůstalo velké množství jemného prachu. Ten pak hodně klouže nejen sám o sobě, ale jakmile by trochu zapršelo, šlo by o životy. Se špatně zpracovaným betonem pak jde o velmi závažnou komplikaci. V tuto chvíli je úsek uklizený i opravený, což ovšem neznamená, že se za pár let neuzavře znovu. Oprava je prý akutním řešením problému, ale rozhodně neřeší to, že podle ministra existuje možnost, že se úsek bude muset znovu uzavřít a znovu opravit. Kdo to udělá, kolik to bude stát a kdy k tomu dojde, nevíme. Letos prý ale ne. No, to jsme si oddechli…

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV