Reklama
Archiv - Zprávy

Odpustit, nebo zavřít? Řidička předjela policisty ve 150 km/h

Tohle video hýbe českým internetem minimálně stejně jako burkini v pražském aquaparku. Řidička Opelu zapomněla nohu na plynu a policisté ji následně na hlavním tahu do Karlových Varů naměřili 150 km/h. A lidé se nemohou shodnout, jaký trest by zasloužila.
Zdroj: Škoda Auto

Na první pohled může úvod článku působit, jako bychom vám chtěli ukázat nějakého zběsilého řidiče, který agresivně ujížděl policistům vysokou rychlostí. Tedy, alespoň tak se o dotyčné vyjadřují lidé v různých diskuzích na sociálních sítích. Je tomu ale opravdu tak?

Ačkoliv dotyčnou někteří novináři i část veřejnosti haní, podle nás neprovedla nic, co by zasluhovalo celonárodní diskuzi. Silnice, kde ji policisté změřili, je velmi široká, přehledná, pruhy jsou oddělené svodidly a dle záběrů policistů nebyl nijak velký provoz. Nejde také o žádnou řidičku s ještě mokrým řidičským průkazem, která by si rychlostí něco musela dokazovat. Jde o 44letou ženu, která jistě nemá potřebu se svým rodinným Opelem trhat rychlostní rekordy.

Zákon mluví jasně

Je samozřejmě pravdou, že celkem významně porušila zákony. A také za to dostane adekvátní potrestání - kromě pokuty přijde minimálně na půl roku o řidičský průkaz. Nezdá se však, že by někoho ohrozila, takže tím bychom celou věc uzavřeli.

V komentářích i v některých médiích ale dotyčnou takřka lynčují. Přitom, a sáhněte si do svědomí, kdo někdy výrazněji nepřekročil maximální povolenou rychlost na podobném místě? Pirátů, kteří se porušováním předpisů baví, bychom se nikdy nezastávali. Tady nám však hon na řidičku Opelu přijde trochu zbytečný. Posuďte sami a dejte nám vědět v komentářích.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV