Reklama
Archiv - Zprávy

Odbory ve Škodě Auto požadují výrazně vyšší platy. Nechtějí se prý stydět

Odboráři škodovky jsou neústupní a pro zaměstnance domácí automobilky požadují dvouciferný platový nárůst. Za navýšení o desetinu by se prý zaměstnanci museli stydět, a tak budou zřejmě mířit ještě znatelně výše.
Zdroj: Škoda Auto

O všem informoval podnikový časopis Škodovácký odborář, pro který se vyjádřil předseda podnikové rady Jaroslav Povšík. Podle něj by odboráři mzdový tarif rádi zvedli o vyšší dvouciferné číslo, přičemž 10 % to nebude, protože to je stále málo. Přitom průměrná mzda na dělnických profesích byla letos, ovšem se započtením všech bonusů, zhruba 40 tisíc Kč.

Odbory chtějí využít situace, kdy s koncem roku končí i několik takzvaných modelů práce, podle kterých se plánují směny. To se týká i těch směn, které je nutné odpracovat navíc, nejčastěji v pátek a sobotu. Právě proto, že tyto modely končí, musí vedení Škody Auto urychleně naplánovat další, jejichž součástí budou i nové platové výměry, které se ladí podle počtu směn na jednotlivých výrobních úsecích. Podle odborů to ale zatím vypadá, že Škoda Auto chce naplánovat nové, delší směny, ovšem za stávajících platových podmínek

Platy srovnatelné se Slovenskem

Jaroslav Povšík k tomu řekl: "To ale nepřipustíme. Máme zdravý rozum a srdce a nenecháme ničit rodinné vazby a zdraví zaměstnanců. Nyní očekáváme, jestli firma přijde s nějakou zajímavější nabídkou. První byla tradičně bídná, na tu vůbec nereagujeme.“ Odboráři si vzali příklad na Slovensku, kde zaměstnanci Volkswagenu dokonce před nějakou dobou stávkovali. Po šesti dnech protestů zde zaměstnanci dosáhli nové kolektivní smlouvy a zvýšení platů o 14 %. Nejde ovšem o skokové zvýšení platů, ale o postupný nárůst, který zabere asi 1,5 roku.

I čeští odboráři a zaměstnanci škodovky jsou prý připraveni domoci se lepších platů. I za cenu stávky. Kromě zvýšení platů ale odboráři požadují výrazné zvýšení takzvaného fixního bonusu, který je všem zaměstnancům vyplácen dvakrát ročně.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV