Reklama
Archiv - Zprávy

Obr ve smokingu. Ford stvořil luxusní pick-up za miliony

Pokud vám ani ty největší pick-upy z největších nepřijdou dostatečně okázalé, novinka od Fordu vás nejspíše potěší. Musíme vás však varovat - v Evropě s ní s vysokou pravděpodobností nikde nezaparkujete.
Zdroj: FORD

Jde o naprostého krále kategorie super duty trucks a zároveň největší Ford z F-Series, jaký kdy byl stvořen. Novinka má označení F-450 Limited a vedle astronomické ceny s ní můžete tahat i astronomicky těžké náklady. Utáhne totiž více než 13 tun, což už vám stačí i k soukromému provozování odtahové služby.

Ve Spojených státech amerických jsou podobné trucky daleko populárnější než u nás a lze tedy čekat obrovský zájem. Zákazníci však za novinku budou muset zaplatit zhruba 100 tisíc amerických dolarů, což odpovídá ceně 2,2 milionu korun.

Žádná bída

Je to hodně? Možná, série F-450 Limited ovšem vedle obrovské míry praktičnosti nabídne také luxusní vybavení v čele se sedadly z velbloudí kůže, prvotřídního koženého obšití loketní opěrky nebo volantu a výplní z pravého dřeva, které bylo vyřezáváno ručně. Ve výbavě pak samozřejmě nechybí kompletní LED osvětlení, systém BLIS pro hlídání jízdních pruhů, 360stupňový pohled z kamer v kvalitě HD, adaptivní tempomat nebo asistent pro couvání s vlekem.

Nejlepší na celém pick-upu je však motor. Osmiválcový diesel s objemem 6,7 litru nese název Powerstroke a u modelu F-450 nabídne nejen bezmála 300 koní, ale hlavně točivý moment těsně pod hodnotou 1000 Nm. Majitel tak bude mít jistotu, že když půjde do tuhého, jeho „eFko“ prostě nezastaví.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV