Reklama
Archiv - Zprávy

Nový rozměr SUV. Americký obr se jmenuje prostě Tank

Vyniknout v současné záplavě stále větších, luxusnějších a rychlejších SUV není jednoduché. Chce to na silnice pustit něco speciálního a ideálně i s přitažlivým jménem. To vše americká značka Razvani Motors se svým novým SUV s názvem Tank rozhodně zvládla.
Zdroj: Razvani Motors

To jméno v nás sice evokuje nějaké extrémní vozidlo s pásy, které překoná úplně vše a přežije i atomový výbuch, ale v případě Razvani Motors je to vlastně pravda. Tedy až na ty pásy, které Tank nemá. Jinak jde ale o stroj, který zkombinoval jak určitou dávku komfortu při jízdě po silnici, tak schopnosti, které se vojenskému tanku trochu přibližují.

Nechybí mu zvýšený podvozek, terénní pneumatiky nebo pohon všech kol. A když už jsme u kol, můžete si vybrat ze dvou druhů jejich zavěšení. To podle toho, jak moc máte v plánu vyjíždět do terénu. Objednat si ale můžete i termo kamery pro jízdu nepřístupným prostředím ve tmě. Standardní velká světelná rampa je asi nuda…

Klasická americká motorizace

Těmto schopnostem celkem zdatně sekunduje i exteriér auta, který je v podobném military stylu. Ostré linie, malá okna nebo pár přídavných světel autu celkem sedí. Uvnitř ale strohost tak úplně nečekejte. Najdete tu čtveřici kůží čalouněných sedadel, moderní infotainment nebo klimatizaci.

To opravdu zajímavé je ale pod monumentální a vysoko umístěnou kapotou. Protože se tu bavíme o čistokrevném Američanovi, najdete zde parádní V8 o objemu 6,4 litru, která je naladěná na výkon rovných 500 koní. A těchto 500 koní podle dostupných informací umí pracovat jak s terénem, tak s hladkým asfaltem, kde řidiči nabídne velmi slušnou akceleraci. Razvani Motors si své horké novinky cení na 178 tisíc dolarů, tedy necelé 4 miliony korun.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV