Reklama
Archiv - Zprávy

Nový Duster je... pořád stejný. V tom je jeho síla!

Rumunská automobilka, která je členem sdružení Renault-Nissan, vzala svůj nový model tak vážně, že na něm mnoho nového vlastně ani není. A přesně tak to Rumuni chtěli. Novinka má útočit především cenou, a když by automobilka sáhla k radikálnějším krokům, už by svou hlavní výhodu ztratila.
Zdroj: Dacia/Renault

Nový Duster od toho starého samozřejmě poznáte, změn je ale poskrovnu. Přední část nově hostí světlomety s LED denním svícením, svalnatějšího prolisu se dočkala kapota a rovněž nárazník spolu s vytaženými blatníky působí výrazně mohutněji. Zadní část pak trochu připomíná modely od Renaultu, ostatně třeba v Rusku nebo Brazílii se Duster jako Renault také prodává. Popravdě je však zdaleka nejhezčí v historii tohoto modelu.

Nový interiér a stejné motory

Daleko více změn se prý dočkáme v interiéru. Ovšem ten nám Dacia zřejmě z taktických důvodů prozatím neukázala a uvidíme jej až na autosalonu ve Frankfurtu ve dvou následujících týdnech. Palubní deska a dokonce i sedadla však dle dostupných informací mají být úplně nová a daleko luxusnější. Rádi se tedy necháme překvapit. 

Zhruba tolik informací jako o interiéru máme i o nabízených motorech. Ani o těch Dacia prozatím nemluví. Výraznější obměnu motorové palety však čekat nelze. Nejprodávanějším motorem v našich končinách bude stále vznětový motor 1.5 dCi, se kterým Duster jezdí zdaleka nejlépe a nejúsporněji.

Výrazně pohodlnější

Změnila se ale prý kvalita jízdy. O té automobilka mluví již nyní. Právě za ni byl první i druhý nositel jména Duster kritizován, a přestože novinka stojí na stále stejné platformě, na podvozku si inženýři dali prý opravdu záležet.

Vypadá to tedy, že Duster není tak úplně novým autem, zlepší se ale přesně tam, kde to zákazníci požadovali. A tuhle cestu kvitujeme. Více potřebných informací se dozvíme na autosalonu ve Frankfurtu, ze kterého vám konečně ukážeme i interiér chystané novinky. Zájem je ale stále obrovský a první kusy tak do Česka dorazí až počátkem příštího roku.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV