Reklama
Archiv - Zprávy

Nový Civic s dieselem nesežere ani 4 litry nafty!

Ve světle elektromobility se budoucnost dieselových motorů rozplývá jako pára nad hrncem. Japonci jsou ale sympatičtí a naftu i přes svou technickou vyspělost stále nehážou do kamen. Ve Frankfurtu nám ukázali zbrusu nový Civic s dieselovou šestnáctistovkou.
Zdroj: Honda

Desátá generace Hondy Civic se vážně povedla. Řízné benzínové motory, agilní podvozek a úžasně nízké těžiště vrací Hondu zpět do hry o nejvyšší příčky. A vylepšený interiér, který nyní působí daleko evropštěji, přidává další body k dobru. Nafta však v nabídce Civicu chyběla a srdce spořivého Čecha tak zůstávalo chladné. To se nyní mění.

Efektivní provoz

Vznětové šestnáctistovka dává 120 koní a příjemných 300 Nm točivého momentu. Je sice pravdou, že nepůjde o žádného trhače asfaltu, Civic s novým motorem ale bude nečekaně úsporný. Podle nové metodiky měření by si vznětová šestnáctistovka měla v kombinovaném cyklu vzít jen 3,7 litru na 100 kilometrů, přičemž ani dynamický potenciál motoru chybět nebude. Zrychlení z 0 na 100 km/h totiž zabere obstojných 10,4 sekundy a maximálně se diselový Civic rozjede na zhruba 200 km/h.

Do prodeje by se měl dostat na počátku příštího roku a vzhledem ke kvalitám desáté generace lze na poli nížší střední třídy očekávat tuhý boj. A aby toho nebylo málo, chystá Honda ještě překvapení v podobě 9stupňové převodovky. Ta je však v plánu až na příští léto a do té doby o ní jistě ještě bude řeč.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV