Reklama
Archiv - Zprávy

Nový asistent Hyundai pozná zapomenuté dítě v autě

Každý rok v rozpálených autech umírají děti i domácí mazlíčci, které jejich nepozorní či jen ne moc chytří rodiče a majitelé nepochopitelně nechávají v autech. Automobilka Hyundai se s tím rozhodla něco udělat a představila nový asistent, který zapomenuté dítě detekuje.
Zdroj: iStock

Tedy, ačkoliv byl asistent původně vyvinut pro zapomnětlivé rodiče, určitě to může nějak pomoci i těm, kteří jsou schopni na zadních sedačkách zapomenout i pejska. Musíme se ale přiznat, že nám vlastně vůbec nejde na rozum, že je opravdu někdo schopen v autě zapomenout jakéhokoliv živého tvora. A už vůbec nejsme schopni ani ochotni pochopit, že někdo v těch největších vedrech v autě nechá dítě schválně. To jsou opravdu někteří tak hloupí?

Věříme, že Hyundai svou aplikaci vymyslel hlavně pro ty roztržitější a také pro ty, které děti občas při hře na schovávanou trošku potrápí. Ostatně, o tom je také video, které nový systém představí. Jeho jméno je Rear Occupant Alert a pracuje s celou sadou speciálních ultrazvukových čidel. Ta jsou napojena na auto a do jeho systému hlásí případný pohyb na zadních sedadlech poté, co řidič auto zamkne.

Celé to funguje na dvou úrovních. Ta první se aktivuje už při vypnutí motoru, kdy se na displeji přístrojů ukáže varování. Druhá pak pošle zprávu na mobilní telefon majitele auta, a to ve chvíli, kdy řidič opustí vůz a zamkne ho. Celkem to na nás působí jako velmi jednoduché řešení a divíme se, že už ho dávno nepoužívají úplně všichni. Třeba by opravdu bývalo někomu pomohlo. Hyundai systém zatím bude testovat a od roku 2019 ho nabídne na americkém trhu. Poté by měl být rozšířen do celého světa.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV