Reklama
Archiv - Zprávy

Nové BMW M5 obětí úniku. Konečně víme, jak vypadá!

Vývoj nového kladiva na Mercedes-AMG trval velmi dlouho. Mnichovští nám však předvedou o to lepší stroj. Nové BMW M5 má přes 600 koní, stovku zvládne pod 3,5 sekundy a jeho pohon všech kol si můžete v mžiku vypnout.
Zdroj: BMW

Vzhled není překvapením zřejmě pro nikoho z nás. Je ale pravdou, že nové BMW M5 vypadá z fotografií dokonce i jako menší auto, než jakým je klasická řada 5, což si zaslouží obdiv. Nová řada 5 je totiž obří a brutálně rychlá M5 se dočkala ještě dalšího rozšíření v oblasti blatníků. Vytvořit dojem menšího vozu tedy muselo dát hodně práce.

Jiný je samozřejmě přední nárazník s agresivnějším vzhledem, za předními koly nechybí charakteristické výdechy, bočním partiím dominují obrovská kola s pozměněným designem divize M a na zádi nechybí čtveřice koncovek výfuků, která se s BMW M5 táhne už od generace E39. Novinka designově opravdu funguje a není tak rozložitá jako odcházející model.

Luxusní driftující bestie

Interiér pak zaujme mohutnými sedadly s ještě výraznějšími bočnicemi a volantem, který se dočkal několika funkcí navíc. Tou nejzásadnější, která na vás díky rudé barvě bafne hned po usednutí, je volba předvolených jízdních režimů, která se až doposud nacházela na levém rameni volantů pravých eMek. Interiér se ale dočkal také nového voliče předovodovky M Steptronic a několika dalších změn, o kterých bude řeč, hned jak se dočkáme oficiálního zveřejnění kompletní sady fotografií.

Tím nejzásadnějším u BMW M5 je ale motor. Dvojitě přeplňované osmiválcové monstrum s objemem 4,4litru, které bude dávat 608 koní a 750 newtonmetrů točivého momentu, už zadní kola jednoduše nemohla pobrat. Nové BMW M5 tak disponuje pohonem xDrive, který ale půjde buď nastavit do ostřejšího režimu, anebo zcela deaktivovat. Z novinky se pak stane čistá, driftující zadokolka!

Nové BMW M5 si prozatím prohlédněte na přiložených fotografiích, které byly zveřejněny únikem. Více informací, fotografií a samozřejmě také detailů pak zveřejníme ihned po oficiální premiéře.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV