Reklama
Archiv - Zprávy

Nová Tesla Roadster udělá stovku pod 2 sekundy!

Jedním z nejlepších krizových plánů, který vám doporučí každý dobrý marketér, je obrátit současnou krizi na pozitivní pohled do budoucna. A právě tohle umí automobilka Tesla nejlépe. Nyní nás láká na blízkou budoucnost, která bude v jejím podání dechberoucí!
Zdroj: Tesla motors Inc.

Proč mluvíme o krizi? Americkou Teslou již dlouhé měsíce zmítají problémy s nízkou výrobní kapacitou a dodávkami baterií, kvůli čemuž nevzniká dostatek klíčových vozů Model 3 v potřebném tempu a kvalitě. A tak se Elon Musk rozhodl, že veřejnost nechá na aktuální problémy zapomenout a své vize znovu naplno promítne do reality.

Nejrychlejší ze všech

Vedle ohromujícího elektrického tahače Tesla Semi představil ještě jednu, pro nás mnohem zajímavější novinku. Jde o elektrický roadster, tedy vůz, který před lety velkosériovou výrobu této automobilky odstartoval. Jenomže to není ten samý roadster. Druhá generace prťavé Tesly bez střechy má přijít zhruba za dva roky a Musk už nyní prohlásil, že v přímce tohle vozítko zdolá úplně všechny.

Z 0 na 100 km/h by totiž mělo vypálit přesně za 1,9 sekundy, což už může slabším povahám opravdu připadat spíše jako náraz zezadu. Takové zrychlení je totiž vážně absurdní, protože rychleji už se na podobné tempo dostává pouze parní katapult nebo dragstery. Běžné automobily však rozhodně ne!

620 mil kdykoliv a kdekoliv

Musk zároveň prozradil, že do novinky Tesla Roadster dostanou zákazníci zcela novou generaci baterií, takže celková kapacita zásoby energie bude rovných 200 kWh. To je dvojnásobek energie, než jakou má současná generace Tesel, což znamená extrémní hmotnost, ale zároveň s tím i extrémní dojezd. Zástupci značky však tvrdí, že hmotnost přílišně nenaroste a díky navýšené kapacitě bude Tesla Roadster schopna urazit 620 mil bez jediného dobití a to jak při klidné, tak i při dynamické jízdě.

Dechberoucí bude rovněž maximální rychlost. Musk totiž oznámil, že Tesla Roadster pojede přes 250 mil v hodině, což je rovných 400 km/h! Měli bysme tu tedy rázem vůz, který drží hned několik světových rekordů naráz. Vrtochy tohoto muže však není dobré brát na lehkou váhu. V minulosti nám už několikrát dokázal, že zatímco jiní tvrdí, že něco nejde, on to bez řečí vymyslel, vyrobil a začal prodávat.

Ostrý desing, adekvátní cena

Na novince vás jistě zaujmou dynamicky střižená přední svetla, extrémní zadní difuzor i agresivní proporce a tvar, který lehce připomíná Porsche Mission-E. Tesla je ale mírně agresivnější a ta rudá metalíza... No zkrátka radost pohledět.

Do sériové výroby by se novinka měla dostat v roce 2020 a v témže roce ji Musk chce také začít prodávat. Jak asi správně tušíte, podobná dynamika a úžasné hodnoty rychlostí i dojezdu ale nebudou zdarma. Záloha na vůz činí 50 tisíc dolarů a samotná cena pak startuje na rovných 200 tisících dolarů. Vzhledem k vyřčeným číslům však bude Tesla Roadster druhé generace v porovnání s konkurenty doslova za hubičku. Tak uvidíme za dva roky.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV