Reklama
Archiv - Zprávy

Nová Škoda Felicia bude elektromobil. Přijde už za čtyři roky

Je to více než 16 let, kdy byla vyrobena poslední Felicia v té podobě, jakou zná drtivá většina Čechů. Nyní chce Škoda legendární označení znovu vzkřísit. Už ale nepůjde o krásný kabriolet, ani o dostupný hatchback či kombi. Nová Felicia bude mít ambice stát se masově rozšířeným elektromobilem.
Zdroj: Volkswagen

Doba elektrifikace je nevyhnutelná, a kdo nyní nenabízí plně ekologický elektromobil, už skoro zaspal dobu. Koncern Volkswagen se to snaží napravit a na zbrusu nové platformě MEB proto přijede řada nových modelů. Mezi těmi bude i nová Felicia.

S touto informací přišel německý Auto Bild, který zároveň dodal, že plný název nově zaregistrované novinky bude znít Felicia E. Což se zdá být logické. Škoda tímto názvem odkáže jak na masové rozšíření předchozí Felicie (kterého bude mít novinka za cíl dosáhnout), tak na elektrifikaci vozu.

Dojezd ve stovkách kilometrů

Felicia E by měla urazit až 500 kilometrů na jedno nabití, jelikož bude sdílet shodnou techniku jako mateřský Volkswagen I.D., jehož koncept jsme měli možnost spatřit již na loňském autosalonu v Paříži. Nakonec to tedy opět bude malý hatchback, který s elektřinou u Škoda Auto pohne nejvýrazněji.

Na kompletní elektrifikaci automobilu Škoda však nebudeme čekat tak dlouho. Už v roce 2020 by měl dorazit plně elektrický Kodiaq, po němž bude následovat Kodiaq Coupe (možná s jiným názvem) a elektrický Superb. Již zmiňovaná Felicia E by se pak v prodeji měla objevit do pěti let, přičemž základní cena klesne pod 600 000 Kč. Dojezd 500 kilometrů za takto přijatelné peníze opravdu dokládá, že éra elektromobilů už klepe na dveře. Snad je na co se těšit…

Reklama

Diskuze

Petr - 02.02.2020 12:08:21
Tak jsem dnes volal do skodovky a zřejmě elektro felda NEBUDE !!! Kde prosím tahle informace má kořeny? člověk se 4 roky těší a nic :D

Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV