Reklama
Archiv - Zprávy

Nová P+R parkoviště zejí prázdnotou. Řidiči o nich neví

V druhé polovině října Praha zprovoznila několik nových P+R parkovišť, která jsou dokonce pro řidiče zatím bez poplatku. Ačkoliv ale řidiči v Praze jen těžko hledají místa k zaparkování, nová parkoviště nevyužívají.
Zdroj: iStock

Praha, ostatně stejně jako všechna větší města na světě, se dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst a přemírou automobilů. Před několika týdny ale kouzlila a řidičům zpřístupnila trojici parkovišť s celkem 530 místy. Zatím je možné je všechna využívat zcela zdarma, protože jejich stav není absolutně dokonalý. Zaparkovat se tam ale dá. Konkrétně jde o 240 míst na Kotlářce, 175 míst ve Švehlově a 115 míst v Písnici.

Parkoviště duchů

Server iDnes ale přinesl informaci, že ačkoliv jsou bez problému dostupná, řidiči je vůbec nevyužívají. Většinou na nich přes den stojí maximálně auta ostrahy. Podle magistrátu je důvod ten, že řidiči se je ještě využívat nenaučili. Podle něj navíc může být problém v tom, že ne všechna jsou v docházkové vzdálenosti od MHD. To je velký problém právě hlídaného parkoviště v Písnici, které je vedle známé tržnice SAPA. Od něj je to k nebližšímu metru celkem daleko.

Jinak je tomu ale na Kotlářce, která je jen kousek od metra Anděl. Problém tedy vidíme spíše v tom, že magistrát o nových místech k zaparkování řidiče nijak neinformoval. Nikde poblíž nejsou cedule, moc se o nich nemluví a navíc na nich není možné parkovat přes noc, což by zrovna v Písnici ulevilo obyvatelům okolních sídlišť. Noční parkování za nějaký rozumný poplatek ale magistrát má v plánu v nejbližší době projednat a možná i zavést.

 Magistrát o problému ví a podle dostupných informací slíbil, že se na fakt, že řidiči o možném parkování nejsou nijak informováni, zaměří. V Praze by tak mělo být doplněno informační značení a informováni by měli být i samotní řidiči. Kdy se tomu tak stane, zatím ale magistrát neprozradil.  

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV