Reklama
Archiv - Zprávy

Nová Kia Stinger dobře zní a umí i driftovat

Kdo by to byl řekl, že Kia, která vyrábí slušná a spolehlivá auta pro masy, někdy stvoří sportovní sedan, o kterém se možná bude zdát i některým petrolheadům. Ale přesně taková je nová Kia Stinger GT, která mínění o značce posouvá úplně jinam.
Zdroj: KIA

Stinger GT není žádné ořezávátko. V základním provedení má pod kapotou dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec o objemu 2 litry, který nabízí výkon 259 koní a točivý moment 353 Nm. Slušné? Souhlasíme, ale teprve vrcholná verze je to, po čem byste měli toužit. Ta totiž nabídne dvěma turbodmychadly přeplněný šestiválec o objemu 3,3 litru, který je naladěn na 365 koní výkonu a 510 Nm točivého momentu. A to vše na zadních kolech!

Písmenka a čísla jsou jedna věc, ale důležité je, jak se s tím Stinger popere v reálném životě. A zdá se, že více než dobře. :) Stačí ho jen lehce pobídnout a GT s chutí sobě vlastní zapálí zadní gumy a rozhodí zadek v parádním řiditelném driftu. Není potřeba žádných tlačítek, pomocníků nebo drift módů. Tohle auto to umí samo a rádo. Stačí jen trocha vaší odvahy a schopností. Z videa, které takové hrátky ukazuje, je navíc patrné, že šestiválec Stingeru GT má i parádní zvuk. Vypadá to, že tohle s korejské automobilce Kia opravdu povedlo!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV