Reklama
Archiv - Zprávy

Nohu z plynu! Pokuty z Francie vás nově doženou i do Česka

Že za vámi přijde pokuta z Německa, Slovenska, Rakouska či Maďarska, to už dnes nepřekvapí. Stejně tak jako z Itálie nebo Chorvatska. Přestupky zaznamenané ve Francii však byly doposud promíjeny. To se 19. července změnilo.
Zdroj: driving.co.uk

Směrnice Evropského parlamentu a Rady EU 2015/413 o usnadnění přeshraniční výměny informací o dopravních deliktech v oblastni bezpečnosti silničního provozu je v platnosti již léta. K jejímu uplatňování se však v hojné míře přistupuje až dnes. Česká republika tak na to konto započala novou spolupráci s Francií, s níž doposud kooperovalo dalších 12 členských států EU. Těsně před námi zahájilo s Francií spolupráci Maďarsko a Slovensko.

Cizinci jezdí rychle

A důvod je jasný - tlak ze strany Francie. Podle zástupců tamního přestupkového odboru totiž od zavedení automatizovaných radarových zařízení spadá plných 21 % přestupků na vozidla registrovaná v zahraničí. V letních měsících se pak podle vyjádření Francouzů jedná až o 50 % všech spáchaných přestupků. A to rozhodně nemohou nechat bez odezvy. Vozy registrované v zahraničí přitom z celkového průřezu dopravy na zdejších silnicích tvoří jen asi 5 až 6 %. Předpisy tak podle francouzských vyjádření nedodržují zejména turisté.

Co z toho plyne pro vás? Mějte klidnou hlavu a raději dejte nohu z plynu. Nově tedy i ve Francii. Připomeňme si, že za jízdu rychlostí o 20 km/h nad povolený limit vám ve Francii naúčtují minimálně 135 eur (asi 3500 korun). Při rychlosti vyšší o 50 km/h je to však celých 1500 eur, tedy skoro 40 tisíc korun. Pokutu minimálně 135 eur ale dostanete také při telefonování, podjíždění pomalu jedoucích vozů a samozřejmě i při jízdě na červenou. Tak opatrně. Přejeme hezký zbytek prázdnin!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV