Reklama
Archiv - Zprávy

Nevinen! Hasiči, které měl vybrzdit řidič Porsche, prý lhali

Video, na kterém řidič modrého Porsche vybrzďuje hasiče a ještě sprostě gestikuluje z okna, obletělo před nedávnem celou Českou republiku. Jenomže podle vyšetřování to ve skutečnosti bylo všechno úplně jinak.
Zdroj: Youtube

Video vyvolalo silnou vlnu reakcí, které volaly po tvrdém potrestání dotyčného řidiče. Není se asi co divit, podle výpovědí hasičů i podle ne moc kvalitního záznamu to opravdu vypadalo, že řidič Porsche měl jakési zatmění a neudržel nervy na uzdě. Hasiči totiž tvrdili, že je řidič osobního vozu nebezpečně předjížděl a málem se přitom střetl s dodávkou v protisměru. Proto na něj začali troubit, což dotyčného mělo vytočit a dohnat k tomu, že hasičský vůz vybrzdil. K tomu měl navíc cosi gestikulovat.

Překroucená pravda

Jenomže! Následné důkladné vyšetřování ukázalo, že řidič při předjíždění hasičského vozu vůbec nepřekročil rychlost. Navíc rozhodně nemohl ohrozit dodávku, protože před ní měl přednost. Hasiči na něj tedy troubili úplně zbytečně. Vyšetřování dále prokázalo, že řidič Porsche nikoho nevybrzdil, ale naopak plynule zastavoval. Z videa to vypadalo jinak proto, že hasiči jeli za Porsche velmi a zjevně také zbytečně blízko. A do třetice, to gesto, které měl řidič ukázat, byla prostě jen zaťatá pěst. Nic víc. Ostatně právě to ukazuje i záznam z kamery řidiče Porsche, na který se můžete podívat zde. Verze řidiče Porsche, který se k celé situaci vyjadřuje, je pak zde.

Řidič tedy po tom všem dostal jen pokutu tisíc korun, a to za to, že před hasiči zastavil uprostřed silnice a nikoliv u kraje. Sám pak prý podle všeho litoval, že se vůbec nechal hasiči vyprovokovat, ale od začátku tvrdil, že se vše událo trochu jinak než bylo prezentováno. Jestli bude nějak potrestána posádka hasičského vozu, která při první výpovědi na policii sprostě lhala, což dokázalo následné šetření, nevíme. Každopádně by si to pánové zasloužili. Zrovna oni mají přece sloužit jako příklad nám všem. A takto se příklad rozhodně chovat nemá.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV