Reklama
Archiv - Zprávy

Nepochopitelná nehoda. Volvo XC60 bouralo na okruhu

Co vůbec dělalo auto jako Volvo XC60 na okruhu? Dobrá otázka. A ještě lepší otázka je, jak se ho českému řidiči povedlo otočit na střechu. Odpověď je poměrně přímočará. Majitelé automobilů značky Volvo jsou sice považováni za zodpovědné a ohleduplné, vždy se však najde výjimka potvrzující pravidlo.

Kuriózní případ se stal v neděli ráno na úseku silnice závodního okruhu v Těrlicku. Ten je v průběhu závodů k dispozici zejména silničním motorkám, co na něm dělalo zcela nesportovní SUV značky Volvo prozatím není jasné. Jisté je ovšem jedno - čtyřicetiletý řidič Volva XC60 nezvládl řízení při nájezdu na cílovou rovinku a narazil do bíločervených pneumatik, které bezmála dvoutunové SUV katapultovaly na střechu u cílové zdi.

Nic strašného, řeknete si. Volvo XC60 je bezpečným vozem, ve kterém se vám při většině případů nic nestane - dokonce ani když jej hodíte přes střechu. Zvláště pak na okruhu, kde by nic nebezpečného číhat nemělo. Pravda. Jenomže spíš než důsledek nehody je v tomto případě zajímavá její příčina. Tomu ostatně odpovídá i poškození vozu, ze kterého je evidentní, že rychlost vysokou hranici nepřesáhla.

Zdroj: Policie ČR

Alkohol na okruhu?

Přivolaní policisté totiž řidiči ihned po nehodě dechovou zkouškou naměřili 1,8 promile alkoholu v krvi, což odpovídá střednímu až těžkému stupni opilosti v závislosti na tom, jak je daný jedinec navyklý pít. Je tak velmi pravděpodobné, že řidič chtěl své opojení ze sobotní noci doslova vyjezdit. Byl natolik soudný, že si k tomu našel okruh, jenomže ani tam alkohol rozhodně nepatří. Vlastně tu tak máme hned dvě neobyčejné kuriozity v jedné - pokus o závodění s XC60 a ještě těžkou opilost při jízdě po okruhu.

Řidič byl po lékařském ošetření odvezen na Protialkoholní záchytnou stanici Karviná. Dále mu byl na místě zabaven řidičský průkaz a je jisté, že i vyčíslené škody půjdou čistě na jeho účet. Jejich výše byla Policií ČR prozatím stanovena na 250 000 Kč, vzhledem ke stáří nabouraného vozu však ještě porostou. Řidiči bylo také sděleno důvodné podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za blbost se platí...

Reklama
Zdroj: Policie ČR

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV