Reklama
Archiv - Zprávy

„Němci jsou špatní.“ Trump chce zakázat německá auta

V rámci státního blaha si Donald Trump usmyslel, že není možné, aby se německým automobilkám v zámoří tak dobře dařilo. A rozhodl se, že by bylo nejlepší zakázat dovoz evropských aut za moře.
Zdroj: BMW

Americký prezident se na německé automobilky zaměřil poté, co zjistil, že německý obchodní přebytek je nejvyšší v historii. On sám to přisuzuje tomu, že Němci prodávají až neuvěřitelně mnoho automobilů za velkou louži, což se mu ale nelíbí. Během setkání se špičkami Evropské unie podle deníku Der Spiegel Trump doslova řekl, že: „Němci jsou špatní, velmi špatní. Podívejte se na ty miliony automobilů, které prodávají v USA. To zastavíme.“

Cla, nebo úplný zákaz?

Zatím ale není zcela jasné, jak prezident zamýšlí snížit nebo úplně zastavit prodej dovezených německých aut na území USA. Zdá se, že mu to ale může vyjít. Už před časem mluvil o tom, že dovážená auta chce zdanit 35 %, což se samozřejmě automobilkám moc nelíbí. Prezident je chce takto donutit k tomu, aby továrny, které mají nejčastěji v Mexiku, zavřely a přesunuly na území USA. V tu chvíli půjde o auta vyrobená ve Spojených státech a žádná extra daň se jich týkat nebude.

Řada evropských automobilek nicméně má své továrny i přímo v USA. Mimo Německo se zde vyrábí nejvíce aut hned po Číně a konkrétně německé automobilové firmy zde zaměstnávají asi 110 000 lidí. Ani to ale Trumpovi není dost a zdá se, že je pro své přesvědčení ochoten udělat cokoliv.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV