Reklama
Archiv - Zprávy

Nejvíce pokut za dálniční známky padá za ty neslepené z loňska

Celní správa se stará o to, abychom všichni vozili pravou, aktuální, správně nalepenou a správně vyplněnou dálniční známku. Letos už za špatné známky udělila skoro 9000 pokut. To je nejméně od roku 2008, pomohly však hlavně nové úseky zdarma.
Zdroj: Celní správa

Mluvčí Celní správy ČR Hana Prudičová je přesvědčena o tom, že za snížením počtu pokut je nejen větší ukázněnost řidičů, ale také vyjmutí krátkých úseků dálnic kolem měst ze seznamu placených silnic. Nejvíce hříšníků totiž celní správa přistihla na podobných úsecích, jakým je například asi tříkilometrový úsek R6 mezi Hostivicemi a Prahou. A takovým krátkých kusů dálnice bylo ještě před pár měsíci hned několik. Poplatky byly nakonec zrušeny na asi stovce kilometrů dálnic kolem Prahy, Ústí nad Labem nebo Olomouce.

Cizinci jsou zmatení, Češi zapomínají

Navíc více jak polovina pokut byla udělena zahraničním řidičům. Ti sice známku mívají, ale často špatně nalepenou nebo špatně vyplněnou. Děje se tak i přesto, že nejen na dálniční známce samotné, ale i na prodejních místech je k dispozici dostatek informací o povinném použití známky. Čeští řidiči pak nejčastěji dostávají pokutu za to, že mají na předním okně stále nalepenou i již neplatnou známku, což zákon výslovně zakazuje. Druhým nejčastějším prohřeškem je situace, kdy řidič není schopen doložit kontrolní útržek od dálniční známky.

V tuto chvíli prý navíc Ministerstvo dopravy sbírá další podněty na vyjmutí dalších úseků z placených dálnic. Zatím je ale jen ve fázi jednání a konkrétní stanoviska nikdo vydávat nechce.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV