Reklama
Archiv - Zprávy

Nejšílenější Rolls-Royce světa. Lyžař Olsson má novou hračku

Ačkoliv je Jon Olsson úspěšným lyžařem, slavným se stal hlavně pro svůj vozový park. Všechna svá superauta si totiž nechává předělávat do velmi osobitého a hodně extravagantního stylu. Nově se mezi ně zařadil Rolls-Royce Wraith.
Zdroj: Jon Olsson

Puristům se možná zatmí před očima, protože standardně luxusní, nablýskaná a elegantní limuzína je po zásahu Jonova týmu takřka k nepoznání. Už jsme vám říkali o tom, že kvůli němu Jon prodal své upravené Lamborghini, a předesílali jsme, že s Rollsem plánuje velké věci. Jak velké, to ale vidíme až dnes.

Švédský lyžař neřešil aristokratický rodokmen auta, ani jeho oblíbenost u šlechty a rozmazlených milionářů. Jon nám tímto projektem prostě jen připomíná, že i Rolls-Royce je „jen“ auto. A auta mají přece jezdit! Když na to mají výkon, tak klidně i rychle a s kouřícími pneumatikami. Vždyť právě pro to byla auta stvořena.

Tradiční polep a vyšší výkon

Wraith tak dostal u Jona oblíbený maskáčový polep, tmavé fólie na okna a světla, další přídavné světlomety a na střechu tradiční zahrádku s další přídavnou světelnou rampou. Jen na té zahrádce prý zatím nebude vozit lyže, ale moderní jetsurf, tedy ultra lehké surfové prkno s motorem a kanystry na palivo do něj. Celek pak už jen doplňují 24palcová kola a sada zavazadel ve stejném designu, jaký má samotné auto.

Jon ale nikdy neřešil jen design. On s auty hlavně rád a rychle jezdí. Proto nechal upravit dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6,6 litru, který standardně produkuje 632 koní. Po zásahu do řídících jednotek a po montáží nového výfukového potrubí mu britský kočár nabídne parádních 810 koní. To se pak není čemu divit, že Wraith umí pálit gumy na požádání.

A mimochodem, tohle je letní nastavení auta. Jon už prý má v hlavně plány na to, jak bude auto vypadat v zimě. Nejspíše se tak dočkáme pro něj klasické rakve na střeše. :)

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV