Reklama
Archiv - Zprávy

Nejrychlejší SUV světa zná svou cenu. Za 717 koní nedáte moc

Šílenství kolem raketově rychlého Dodge Challenger Demon ještě ani neodeznělo a už se k brutálním americkým osmiválcům znovu vracíme. Tentokrát ale ne na palubě hranatého kupé. Své místo nalezl extra výkonný agregát pod kapotou Jeepu Grand Cherokee Trackhawk a my už konečně známe jeho cenu!
Zdroj: Jeep

Podélné přetížení 0,88g znamená, že 100kilový člověk se při zatlačení plynového pedálu do podlahy na moment cítí, jako kdyby měl přesně 188 kilogramů. Dovedete si to představit? Zvláště v případě, kdy sedíte v tak mohutném SUV, jakým je Jeep Grand Cherokee. Nejrychlejší SUV světa jsme vám představili už před časem a nyní už je známá i jeho cenovka. Podobně jako americký kolega Dodge Challenger Demon, i Jeep nabízí ohrohmou porci výkonu a rychlosti za rozumné peníze.

Nejrychlejší SUV s největšími brzdami

Tohle auto je skutečné monstrum. Z nuly na stovku zrychlí v rekordním čase 3,5 sekundy a čtvrt míle zdolá za úctyhodných 11,6 sekundy. Navíc jede skoro 290 km/h a vpředu najdete působivé brzdné kotouče o průměru rovných 400 milimetrů (vzadu pak 350). O brzdný účinek se navíc starají šestipístkové monoblokové třmeny Brembo s tak vysokým účinkem, že by zastavily i jedoucí lokomotivu. Brzdy na tomhle autě jsou tak obří, že Trackhawk nominovaly na vůz s největšími brzdami, jaký je ve Spojených státech amerických vyráběn.

A teď ta cena. Výkon 717 koní (527 kW), obrovské brzdy a úctyhodné zrychlení nemohou být zadarmo. Americký výrobce Jeep si však rozhodně neúčtuje příliš. Severoameričtí zákazníci si vůz budou moci objednat už za částku 85 900 dolarů, což je v přepočtu 1 915 000 Kč. A to vzhledem k titulu nejrychlejšího sériově vyráběného SUV planety vůbec nezní špatně!

Zdá se, že náš žebříček 10 nejrychlejších SUV světa budeme muset aktualizovat...

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV