Reklama
Archiv - Zprávy

Nejrychlejší SUV je ještě rychlejší. Teď dá stovku pod 3 sekundy

Je tohle ještě vůbec legální? Je! A my tento Jeep nutně potřebujeme. Slavný úpravce Hennessey Performance se rozhodl stvořit něco, co nemá obdoby. Na zoubek se podíval démonickému Jeepu Grand Cherokee Trackhawk a jeho výkon vyšroubovali na úplné maximum.
Zdroj: Jeep

Jen těžko se u této úpravy zvládneme tvářit, jako, kdyby o nic nešlo. Jsme přesvědčení, že i těm největším odpůrcům SUV poteče slina, protože výkon a technické parametry tohoto Jeepu jsou jako z jiného světa. Hennessey totiž svým zákazníkům nabízí zajímavý, dá se říct tuningový balíček, který si hraje hlavně s výkonem.

Standardní Cherokee Trackhawk nabídne výkon 717 koní, který produkuje 6,2litrový osmiválec s kompresorem. Stačí? Ne? Tak pokračujeme! Hennessey je nějakých 700 koní málo, tak vsadilo na nový kompresor, který má objem neuvěřitelných 4,5 litru. Díky tomu je výsledný výkon, který je přes osmistupňový automat posílán na všechna kola, pro SUV takřka absurdních 1 012 koní a točivý moment 1 314 Nm. Ještě dýcháte?

Tak možná přestanete, až prozradíme skvělé hodnoty zrychlení a maximální rychlosti. Z 0 na 60 mph, tedy 96 km/h to Jeepu zabere pouhé 2,8 sekundy. Sprint na čtvrt míle pak pouze 10,5 sekundy, přičemž v cíli má na tachometru 214 km/h. A to jsou hodnoty, které normálně výrobci i úpravci přisuzují tem nejostřejších supersportům. Ale u SUV je to velká rarita, kterou milujeme. Bezmyšlenkovitě a hluboce. :)

Reklama

Diskuze

Ada Sločka - 27.06.2020 10:10:29
Jeep je nejlepší

Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV