Reklama
Archiv - Zprávy

Nejrychlejší kombík ze všech. Nová Alpina B5 Biturbo

Luxusní superkombíky jsou fascinující kategorie aut. Na první pohled praktická a relativně nenápadná auta, která však díky obrovským motorům s mnoha stovkami koní ujedou i leckterému supersportu. Když máte takové auto, žádné další další už nepotřebujete.
Zdroj: Alpina

Letos na jaře se poprvé představila světu, nyní už si jí však můžete koupit – pokud patříte mezi české milionáře. Alpina B5 Biturbo Touring si brousí zuby na dosud nejrychlejší produkční kombík na trhu, Mercedes-AMG E63, a bude to opravdu vyrovnaný souboj. Nejprve k obhajiteli titulu od Mercedesu. Jeho čtyřlitrový osmiválec se dvěma turby má výkon 612 koní a sprint na 100 km/h zvládne v základní vezi za 3,6 sekundy, ve verzi S pak za 3,5 sekundy.

Alpina, která sice své vozy staví na modelech BMW, ale právně i fakticky je považována za samostatnou automobilku, v modelu B5 Tourer taktéž vsadila na dvakrát přeplňovaný osmiválec. Má objem 4,4 litru, výkon 606 koní a zrychlení z klidu na stovku za 3,6 sekundy (sedan je ještě o desetinu rychlejší). Čistě z pohledu zrychlení tedy těsně vyhrává Mercedes, maximální rychlostí však zase boduje Alpina. Zatímco třída E je omezena na 250 km/h v Evropě a 290 km/h v USA, B5 slibuje maximálku 325 km/h (sedan zvládne 330 km/h).

Kdo s koho

Chronickým stěhovákům udělá o něco větší radost Mercedes, jehož zavazadlový prostor má objem 640 litrů, čímž Alpinu překonává o 70 litrů. Po sklopení zadních sedadel nabízí dokonce 1820 litrů, zatímco úhlavní konkurent pouze 1700. Šetřílci zase dají spíš přednost Alpině, která je s cenou kolem tří milionů korun (115 tisíc eur) asi o 300 tisíc levnější. Ve výsledku ale asi stejně rozhodne spíše náklonnost k té které značce.

Obě auta každopádně o kousek utekla Audi RS6 Avant v provedení Performance o výkonu 605 koní. To potřebuje ke zrychlení na 100 km/h 3,7 sekundy a maximální rychlost je 305 km/h. S výrazným odstupem (ale značným charismatem) pak lze zmínit i postarší Jaguar XFR-S Sportbrake s pětilitrovým osmiválcem s kompresorem. Ten už však na dosažení 60 mil v hodině (97 km/h) potřebuje 4,6 sekundy.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV