Reklama
Archiv - Zprávy

Nejnebezpečnější silnice v Česku. Jezdíte tudy i vy?

Pojišťovna Allianz dala dohromady rozsáhlý seznam těch nejnebezpečnějších silnic, které se nacházejí na našem území. Nejhůře dopadly velké křižovatky na hlavních tazích a na silnicích prvních tříd.
Zdroj: iStock

V analýze jsou zahrnuty všechny nehody evidované Policií ČR. Jsou v ní identifikována místa nejčastějších dopravních nehod s vážnými osobními následky v letech 2014–2016. Výsledkem je interaktivní automapa, kterou naleznete v tomto odkazu.

Na mapu se dostaly silnice, na kterých se za poslední tři roky přihodily minimálně dvě na sobě nezávislé vážné dopravní nehody s těžkými zdravotními následky nebo úmrtím a současně mezi těmito tragickými místy nebyla vzdálenost větší než 100 metrů. Nehodové lokality byly dále porovnány podle četnosti dalších drobnějších nehod v daném místě. Z celkového množství takto definovaných nehodových míst bylo poté sestaven celostátní žebříček 20 nejrizikovějších lokalit.

Nejrizikovější místa ČR

Vůbec nejrizikovějším místem v Česku byla v letech 2014–2016 křižovatka na silnici I/27 v katastru obce Třemošná jen několik kilometrů severně od Plzně. Na konci ulice Americká se za poslední tři roky odehrálo celkem 13 nehod. Jedna z nich stála přímo na místě život jednoho cestujícího, dalších 7 se zde vážně zranilo.

Druhým nejrizikovějším úsekem se stala mírná zatáčka na silnici I/11 v okrese Šumperk v Olomouckém kraji. Jihovýchodně od obce Olšany, 500 metrů před odbočkou na Bohutín ve směru jízdy do Olšan, se za poslední tři roky stalo celkem pět nehod, z toho tři vážné. Tyto havárie přinesly pěti lidem těžká zranění.

Třetí místo v zemi obsadil rizikový úsek v katastru Mohelnice, která se rovněž nachází v Olomouckém kraji. Křižovatka na silnici I/44 při severním výjezdu z města se za zkoumané období stala svědkem 10 nehod, z toho byly tři vážné. Tři lidé zde na místě zemřeli a jeden se těžce zranil.

V žebříčku 20 nejrizikovějších lokalit v Česku figurují některé regiony vícekrát. Nejhůře dopadl Středočeský kraj, který je za období 2014–2016 zastoupen hned čtyřikrát. Třikrát se umístil kraj Jihočeský a Moravskoslezský. Naopak Jihomoravský, Karlovarský, Královéhradecký kraj a Vysočina se v TOP 20 vůbec neobjevily.

Přehled silnic s vážnými dopravními nehodami 

Silnice č. I/27, Plzeňský kraj – počet nehod 4                      

Silnice č. I/11, Olomoucký kraj – počet nehod 3                

Silnice č. I/44, Olomoucký kraj – počet nehod 3                

Silnice č. I/50, Zlínský kraj – počet nehod 3                         

Silnice č. I/3, Středočeský kraj – počet nehod 3                 

Silnice č. I/34, Jihočeský kraj – počet nehod 3                    

Silnice č. I/11, Moravskoslezský kraj – počet nehod 3                     

Silnice č. I/11, Pardubický kraj – počet nehod 3                 

Silnice č. I/11, Moravskoslezský kraj – počet nehod 3     

Silnice č. I/34, Jihočeský kraj – počet nehod 2                    

Silnice č. I/4, Středočeský kraj – počet nehod 2                 

Silnice č. I/11, Moravskoslezský kraj – počet nehod 2                     

Silnice č. I/35, Pardubický kraj – počet nehod 2                 

Silnice č. I/20, Plzeňský kraj – počet nehod 2                     

Silnice č. I/38, Středočeský – počet nehod 2                       

Silnice č. I/13, Liberecký kraj – počet nehod 2

Silnice č. I/3, Jihočeský kraj – počet nehod 2      

Silnice č. I/3, Středočeský kraj – počet nehod 2 

Silnice č. I/8, Ústecký kraj – počet nehod 2

Silnice č. I/13, Liberecký kraj – počet nehod 2

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV