Reklama
Archiv - Zprávy

Nejkrásnější kabrio? Aston Martin DB11 dostal verzi bez střechy

Zima se k nám sice rychle blíží, přesto se však ještě britský Aston Martin rozhodl představit působivý roadster Aston Martin DB11 Volante. Protože když máte na takové auto, určitě také máte na to, abyste s ním zimu mohli trávit v teplých zemích s krásnými silnicemi.
Zdroj: Aston Martin

Vozy Aston Martin se odjakživa mohou chlubit fantasticky jadrným zvukem svých osmiválců a dvanáctiválců, který si s pevnou střechou nad hlavou nikdy nevychutnáte naplno. O modrém nebi nad hlavou ani nemluvě. Fanoušky značky proto jistě potěší představení modelu DB11 v podobě otevřeného roadsteru. Provedení Volante dostalo efektní plátěnou střechu, kterou tvoří hned osm vrstev a zcela nové izolační materiály, aby nic nerušilo pohodlí posádky. Na výběr jsou tři barvy - červená Bordeaux, stříbřitě černá a stříbřitě šedá.

Střechu sklopíte za 14 sekund, její nasazení pak trvá o dvě sekundy déle. Příjemné je, že mechanismus lze ovládat až do rychlosti 50 km/h, takže nemusíte zbytečně zastavovat. Podle Aston Martinu je navíc připravená na jakékoliv podmínky a majitele nikdy nezradí - během testování bez potíží absolvovala 100 tisíc cyklů od polárního kruhu až po rozpálenou Death Valley.

Osmiválcový řev

DB11 je jako kupé s pevnou střechou k mání buď s klasickým dvanáctiválcem, anebo s novým osmiválcem od AMG. Roadster je nicméně zatím v nabídce pouze s druhým jmenovaným agregátem. Čtyřlitrový motor se dvěma turby má výkon 510 koní a točivý moment 695 Nm, jeho výkon přenáší na kola osmistupňový automat a na zadní nápravě najdeme také samosvorný diferenciál. Verzi s pevnou střechou tento motor zvládá rozpohybovat z klidu na 100 km/h za 4 sekundy a zastaví ho až rychlost 301 km/h. Je možné, že roadster bude o něco málo pomalejší.

První zákazníci by se svých vozů měli dočkat hned na začátku příštího roku, přičemž ceny v Německu začínají na částce 236 tisíc eur, tedy asi 6,1 milionu korun. Zákazníci ve Velké Británii a USA oproti tomu asi půl milionu ušetří.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV