Reklama
Archiv - Zprávy

Nejdražší auto světa. Rolls-Royce ohromil unikátem za stamiliony

Vůz inspirovaný luxusními koráby ze 20. a 30. let minulého století se v utajení vyráběl skoro čtyři roky. Výsledkem je zřejmě nejdražší nové auto vůbec, majestátní Rolls-Royce Sweptail.
Zdroj: Rolls-Royce

Naprostá většina vozů Rolls-Royce dnes prochází programem Bespoke, v němž si majitelé nechávají vytvářet zcela unikátní interiéry z nejdražších materiálů i barvy karoserie. Není neobvyklé, že tyto změny cenu vozu i zdvojnásobí, a jsou známé případy, kdy si majitel nechal namíchat speciální barvu karoserie třeba podle srsti svého domácího mazlíčka. Nejmenovaný vážený zákazník automobilky Rolls-Royce si však v roce 2013 objednal auto, jaké nemá nikdo jiný na světě.

Vůz s označením Rolls-Royce Sweptail je vymodelován z jediného kusu hliníku a pyšní se největší maskou, jaká se kdy ocitla na přídi novodobého vozu této britské značky. Karoserie bez jakéhokoliv přerušení dokonale obtéká celý vůz včetně podvozku, čímž má připomínat trup jachty. Zajímavostí je i označení číslem 08 na přídi i zádi z ručně broušeného hliníku. Obrovská panoramatická střecha má být jednou z nejkomplexnějších v historii.

Drahá vzpomínka na staré časy

Uvnitř se skrývá například elektrický mechanismus na podávání šampaňského a nechybí drahé dřevo, kůže a vzácné kovy – na bližší fotky interiéru si však ještě musíme počkat. Britská média mluví o tom, že cena vozu se pohybuje kolem 10 milionů liber, tedy v přepočtu přes 300 milionů korun. Existují sice vzácné sběratelské vozy s větší hodnotou, mezi novými auty je však taková částka zcela mimořádná a i hypersporty od Bugatti nebo Koenigseggu rázem vypadají jako tuctovky.

Automobilka sice cenu odmítla komentovat, její šéf Torsten Müller-Ötvös však pro Car Magazine naznačil, že odhady nejspíš nebudou od pravdy daleko: "Bylo to opravdu značně drahé. Značně drahé. Dalo by se snadno říci, že je to asi nejdražší nové auto... všech dob." Vzácný vůz se však i přesto představil veřejnosti, a to v rámci prestižní akce Villa D'Este Concorso.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV