Reklama
Archiv - Zprávy

Nechvalně známý Ford GT po Jeremy Clarksonovi je na prodej. Chtít ho ale nebudete

Čas od času se do různých aukcí po světě dostanou velmi zajímavá auta, která měla neméně zajímavé majitele. To je přesně případ modrého Fordu GT, který si jako nový pořídil Jeremy Clarkson. Možná už tušíte, v čem bude problém…
Zdroj: RM Sotheby's

Jeremyho Clarskona vám asi nijak představovat nemusíme, tak se vrhneme rovnou na jeho vůz. Pokud jste fanoušky pořadu Top Gear a sledujete ho od jeho počátků, možná si vzpomenete na díl, ve kterém Jeremy mluvil o tom, že si GT chce koupit. Co řekl, to také dodržel. Ford GT pořídil, a dokonce ho vzal s sebou na jedno natáčení. Jeho radost ale hodně rychle vyprchala.

Ford totiž vykazoval až neuvěřitelné množství problémů. Jako první se rozbil imobilizér a Jeremy tak nemohl odjet z natáčení domů. Další porucha následovala velmi záhy a ničila život jak Jeremymu, tak jeho ženě. Sám od sebe se v noci začal pouštět alarm a k tomu začalo zlobit i sledovací zařízení, které upozorní majitele na krádež auta. Clarksona systém ve finále upozorňoval i ve chvíli, kdy auto stálo v garáži. Clarkson se pak jednou v Top Gearu přiznal, že jeho tehdejší žena auto doslova nenávidí. Největší legraci z toho ale měl Hammond a May, kteří si ze svého kamaráda a kolegy dělali na téma Fordu GT často legraci rovnou v několika dílech Top Gearu.

Láska i na druhý pohled

Problémů bylo dost, a tak se Jeremy rozhodl, že poruchové auto vrátí. To také udělal, ale ne moc dlouho poté si ho zase koupil zpět. Byl do něj prostě zamilovaný a chtěl mu dát ještě jednu šanci. Ačkoliv pak prý GT nevykazovalo žádné podobné vady, slavný majitel s ním najel jen 96 kilometrů. Pro chystanou aukci je tedy v nejlepším stavu.

V autě je vše původní. Pohání ho uložený kompresorem přeplňovaný 5,4litrový osmiválec o výkonu 550 koní a s točivým momentem 670 Nm. Maximální rychlost je omezena na 346 km/h a zrychlení z klidu na 100 km/h se odehraje za 3,2 sekundy. Na světě existuje jen dalších 189 kusů Fordu GT, které jsou stejně jako ten Clarksonův v modré barvě s bílými pruhy. Aukce, kde bude nabídnut k prodeji, se v Monterey odehraje 18. a 19. srpna a odhadní cena je stanovena na částku mezi 275 a 350 tisíci dolary, tedy v přepočtu zhruba mezi 6 a 7,7 miliony korun.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV