Reklama
Archiv - Zprávy

Nečekaná novinka. Nejlevnější Ferrari se jmenuje Portofino

V dnešním světě už vozy téměř nebývají představovány jinak než skrze úniky fotek krátce před oficiální premiérou. O jejich příchodu se navíc ví už dlouho dopředu, a tak jsou novinky v momentě svého představení už v podstatě staré. Ferrari to ale zvládlo a nový model utajilo až do chvíle, než nám jej odhalilo se vší parádou!
Zdroj: Ferrari

Tohle nikdo netušil. Nikdo to ani nečekal a vzhledem k tomu, že model California T není zas až tak starý, přemýšlelo nad tím jen pár jedinců. Ferrari přesto nově nahrazuje základ nabídky zbrusu novým modelem a říká mu Portofino.

Výkon jde s dobou

Portofino je otevřený roaster stejně jako California T, ovšem jeho technické údaje jsou pořádný krok dál. I základ nabídky Ferrari se přece musí držet s dobou. Portofino tak z dvojitě přeplňovaného osmiválce o objemu 3.9 litru doluje až 590 koňských sil a 760 Nm točivého momentu, který je navíc dostupný v širokém rozmezí mezi 3 000 až 5 200 otáčkami. Takové parametry dovolí otevřenému kabrioletu zrychlit z 0 - 100 km/h už za 3,5 sekundy a bez problému dosáhnout i na magickou hranici 200 mil v hodině, tedy rychlosti 320 km/h.

Ferrari dále uvádí, že inovovaný motor modelu Portofino v sobě ukrývá nové pístnice i ojnice a že si kompletně pohrálo také s přívodem vzduchu. Motor by proto měl mít ještě brisknější reakce na plynový pedál a minimalizovat tak odezvu na roztočení turbodmychadla. Dále se uvnitř vozu nachází vylepšené výfukové potrubí složené z jednoho kusu a spolu s vylepšenou redistribucí toku výkonu při přeřazení je motor Portofina nejen silnější, ale také úspornější, než tomu bývalo u odchoduvší Californie T.

Krásné jako Superfast

Jízdním vlastnostem dále napomohou kompletní hliníkové šasi, magnetické tlumiče a samozřejmě i poslední generace elektronicky řízeného zadního diferenciálu Ferrari. Pravdou také je, že Portofino vypadá daleko lépe než jeho předchůdce. V jeho tváří je patrná jasná inspirace modelem 812 Superfast, čímž působí agresivněji a méně vykuleně než California.

Uvnitř vozu se pak nachází stejný volant, jaký má nový Superfast, a stejně tak se zde objevuje i nejnovější infotainment se širokoúhlým displejem. Portofinu to zkrátka sluší jak zvenčí, tak uvnitř, a přestože prozatím nemáme více technických informací, pokochání se v galerii vás jistě uspokojí. Více budeme vědět samozřejmě ve Frankfurtu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV