Reklama
Archiv - Zprávy

Nebaví vás Němci? Tohle je luxusní Toyota Century

Tento měsíc byla na Tokijské motorshow představena spousta zajímavých novinek. Jedna však vyčnívala nad všechny. Jde o novou Toyotu Century, která jde svým neobvyklým pojetím po krku všem zavedeným luxusním sedanům.
Zdroj: Toyota

Ano, Toyota do toho skutečně šla. Stvořila ještě delší a ještě luxusnější vůz než kdy předtím a k již dříve opulentímu modelu Century přidala ještě dalších pár centimetrů. Nový vůz možná vypadá jako ze staré doby, nenechte se však jeho vizáží zmást. Jde totiž o high-tech stroj prošpikovaný tou nejmodernější japonskou technikou.

V interiéru tak hned vedle pohodlných a starobyle působících křesel najdete třeba 20 stereo reproduktorů nebo dotykové displeje s uhlopříčkou menších televizí. O aktivní bezpečí se pak stará kompletní sada venkovních čidel, kamer a senzorů, které zvládají všechny myslitelné funkce.

Pořádný motor

To nejlepší na novém Century ale představuje pohonné ústrojí. Má totiž osmiválec. Je to sice hybrid, díky čemuž bude novinka oproštěna od spousty chystaných poplatků, osmiválcové srdce s objemem 5 litrů se ale počítá. Technické detaily motoru prozatím neznáme, avšak s ohledem na skutečnost, že se Toyota opravdu zaměřuje jen proti těm nejvybranějším konkurentům, lze předpokládat, že výkon atakuje hranici 500 koní. Tak co, měla by u vás podobná retro moderna šanci?

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV