Reklama
Archiv - Zprávy

Návrat po půl století. Boháče láká další italský supersport

Nové GT od ATS Automobili působí subtilně a přitom velmi agresivně. Pod působivým kabátkem je ale zrovna tak zajímavé. Nabídne totiž hned 700 koní a díky všudypřítomnému karbonu bude vážit jen 1300 kilogramů. Je v nejnabitějším ringu nový rváč?
Zdroj: ATS Automobili

Italský výrobce ATS Automobili ukončil výrobu automobilů před 53 lety. Jeho tehdejší majitel už se chtěl zkrátka věnovat něčemu jinému a v autech neviděl budoucnost. Nyní však Italové rozjeli působivý comeback a soudě z dostupných informací to bude opravdu zajímavé.

Je to McLaren?

Nový supersport GT vedle karbonového monokoku ukrývá 3,8litrový osmiválec s dvojitým přeplňováním a dvouspojkovou sedmistupňovou převodovku, která umožní přesný a hlavně bezproblémový přenos výkonu. Říkáte si, že podobný motor i převodovku měl také McLaren 650 S? Podobnost to není náhodná, vůz platformu McLarenu beze zbytku sdílí. Britové už ji nepotřebovali, neboť začali vyrábět novější model 720 S na úplně jiných základech.

Italové se s torzem McLarenu moc nemazali a vložili do něj nejvyšší výkon, jaký kdy vozil. Společnost uvedla, že už základní model bude disponovat výkonem 650 koní, stejně jako McLaren. V nabídce ale bude také balíček, který hranici posune až na 700 koní a díky nízké hmotnosti tak nové GT bude opravdu rychlé.

Výhodnější koupě

Hranici 100 km/h překoná za rovné 3 sekundy a sprint na dvojnásobné tempo má trvat jen 9,9 sekundy. Zajímavá je ale také maximální rychlost s hodnotou 331 km/h. Tím nejlepším na novém GT má být ale jeho cena. Zatímco za ojetý McLaren 650 S dáte v součanosti zhruba 5 milionů korun, ATS Automobili GT by za tuto cenu mělo jít objednat už z výroby.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV