Reklama
Archiv - Zprávy

Nafta neumírá! BMW 750d G-Power jede jako M3

Nestává se často, aby limuzína té úplně nejvyšší a hlavně nejrozměrnější třídy udržela tempo s ikonickým sportovním sedanem. Zvláště pak ne, když jde o nové BMW M3. A teď ruku na srdce - čekali byste v takové limuzíně naftu?!

Světoznámý úpravce (nejen) vozů BMW se vrhnul na naftovou sedmičku, která je již sama o sobě velmi unikátní. Jde o BMW 750d, pod jehož dlouhou kapotou se ukrývá relativně útlý řadový šestiválec s objemem 3 litry. Zatím nuda, že? Verze 750d má ovšem hned čtyři turbodmychadla! Standardně tedy na všechna čtyři kola proudí síla rovných 400 koní a 760 newtonmetrů točivého momentu, což z daného provedení dělá jeden z nejrychlejších naftových vozů planety. Jenomže tady jsme u společnosti G-Power, ani zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,6 sekundy proto nestačilo.

Stejně rychlé jako BMW M3 v manuálu

Inženýři tuningové společnosti proto vyvinuli velmi složitý software, který ze čtyřnásobně přeplňovaného šestiválce umí vydolovat ještě víc. Výsledkem je hned 460 koní a plných 860 newtonmetrů. BMW 750d G-Power tak táhne jako lokomotiva a ve zrychlení z 0 na 100 km/h vyrovná s časem 4,3 sekundy také ikonické BMW M3 osazené manuální převodovkou. 

G-Power k úpravě zároveň dodává, že takových hodnot nebylo vzhledem k důmyslnosti motoru 50d vůbec lehké dosáhnout. Vylepšený software se aktivuje pouze za předpokladu správně zahřátého oleje a dokonce i v případech, kdy vůz jede normálně, do jeho chodu nezasahuje. Přichází ke slovu teprve až v případě, kdy je požadován maximální výkon. Tak to u běžných chipů rozhodně nebývá, ty totiž mění kompletní průběhovou charakteristiku motoru.

Sedan, který za to stojí

Kolik si společnost za úpravu řídicí jednotky řekne, prozatím není známo. Vzhledem k pořizovací ceně BMW 750d lze ovšem počítat s částkou atakující hranici 100 000 Kč. Odměnou za ni vám ale bude pohodlný sedan s dynamikou BMW M3, který při troše snahy umí jezdit za 8 litrů nafty na 100 kilometrů. A to zní sakra dobře.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV