Reklama
Archiv - Zprávy

Na BMW řady 5 od AC Schnitzer se moc hezky kouká

Německý úpravce AC Schnitzer měl vždy poměrně kontroverzní pohled na tuning. Z vozů BMW často dělal nevkusné kýče, které si zamilovali jen ryze extrovertní jedinci. Nový paket pro BMW řady 5 je ale úplně jiné kafe!
Zdroj: AC Schnitzer

BMW řady 5 je skutečně krásným autem už z výroby, a když jej navíc vybavíte M Sport sadou s agresivnějším vzhledem, jeho design prostě neomrzí. Ani by nás proto nenapadlo, že nový AC Schnitzer bude vypadat takhle skvěle.

Jde to i bez kýče

Auto od renomovaného úpravce dostalo nástavce bočních prahů, přední splitr, zadní difuzor, drobná křidélka na střeše a víku kufru a větší kola. Bavíme se o firmě AC Schnitzer - nesmí tak chybět ani čtyři koncovky výfuků, které mohou působit teatrálně. Jenomže ono to celé designově funguje až překvapivě dobře. Pětka dostala s paketem agresivnější look, ale není kýčovitá. Vypadá sportovně, ale zároveň elegantně, a to bychom o úpravách této firmy dříve neprohlásili.

Interiér se pak dočkal jen drobných změn. Půjde si koupit velurové koberečky s logem společnosti, pozměné jsou kovové pedály s režnějším povrchem, a že jste na palubě AC Schnitzer vám bude připomínat i kruhový ovladač systému iDrive s dotykovou plochou, na němž bude znázorněno logo. Změny nejsou markantní, interiér nové řady 5 je ale na takové úrovni, že si jich úpravce ani mnoho dovolit nemohl.

Dostatek výkonu pro všechny

Firma se pro začátek vrhla na model 540i v provedení sedan i kombi, jehož výkon vyšroubovala pomocí lepší výfukové soustavy a úpravy řídicí jednotky až na 400 koní. Fanoušci dieselů však nebudou opomenuti a jako druhý model v řadě se úprav dočká 530d. Oproti stávajícím 265 koňským silám by po úpravě měla nabídnou až 315 koní. A to vše při zachování stejné spotřeby. Je vám to málo? AC Schnitzer dále přislíbil zlepšení dynamických vlastností také pro základní 520d, silnější 530i, ale i prozatimní vrchnol nabídky M550i, který už v základu hostí ostrý osmiválec s výkonem 462 koní.

A pokud vás výkonné BMW řady 5 zajímá opravdu hodně, pak byste měli vědět, že už 21. srpna proběhne internetová premiéra nového BMW M5 s výkonem 600 koní a vypínatelným pohonem všech kol xDrive. A to bude teprve svezení! Svačinkou v podobně paketu AC Schnitzer však rozhodně nepohrdáme.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV