Reklama
Archiv - Zprávy

Mráz, tropy i vánici umí simulovat nový tunel Volkswagenu

Volkswagen investoval do obřího komplexu technologických zkušeben a trenažérů, kterému vévodí nový aerodynamický tunel. Je zde možné nasimulovat jakékoliv počasí a pomůže i s vývojem nových modelů.
Zdroj: Volkswagen

Větrný tunel Volkswagenu vyšel na asi 100 milionů eur, ale podle značky je každý cent z této sumy opravdu dobře investovaný. Jde vlastně o přehlídku nejmodernějších technologií, která se rozkládá na rozloze 8800 m2. Pokud byste se tam chtěli podívat, pak vyrazte jen kousek za hranice do německého Wolfsburgu, kde VW sídlí.

Wind Tunnel Efficiency, jak se tunel jmenuje, je tak výkonný, že dokáže během 20 minut vygenerovat stejná data, která běžné simulátory poskytují během několika dní. Navíc je schopen simulovat různé klimatické podmínky a teploty od -30°C do +60°C. Nastavit zde lze také až 95% vlhkost vzduchu, ale díky stisknutí jediného ovladače lze spustit i prudké sněžení. Nejdůležitější je ovšem obrovský větrák o průměru 8 metrů. Ve chvíli, kdy simuluje rychlost 160 km/h, vydává hluk jen 95 dB, což odpovídá podle VW puštěné televizi.

A právě díky touto velkému větráku bude Volkswagen do detailu ladit aerodynamiku svých nových modelů. Takový vývoj by mohl v budoucnu mít pozitivní dopad na snížení emisí, popřípadě také na dojezd elektromobilů. Testování v novém tunelu ale nabídne také ideální zkombinování designu a funkčnosti, na kterém nakonec dnešní automobilový průmysl stojí.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV