Reklama
Archiv - Zprávy

Monster trucky a velké pickupy zachraňovaly během hurikánu v Texasu životy

Jsou to nesmyslná auta k ničemu, říkali. Jsou velká, nemotorná, ničí ovzduší a jen překáejí, říkali. A pak najednou všechny ty velké americké pickupy zachránily během řádění hurikánu Harvey desítky životů a spoustu majetku.
Zdroj: Youtube

Posledních několik dní bylo pro americký Texas extrémně náročných. Přehnal se tudy hurikán Harvey, který s sebou přinesl bleskové povodně. Podle místních obyvatel se voda přihnala tak rychle, že v některých částech Houstonu nebyl vůbec čas byť jen vzít nohy na ramena. Úřady před mohutnou bouří sice varovaly, ale nikdo nečekal, že se Harvey na místo činu vrátí, a to hned dvakrát. Na některých místech tak přestaly během několika hodin existovat celé čtvrti, silnice, infrastruktura a nakonec i život. Podle úřadů napáchal hurikán v Texasu škodu za 180 miliard dolarů a v tuto chvíli se mluví o stovkách raněných a 39 mrtvých.

Už během hurikánu se v Texasu našlo velké množství dobrovolníků, kteří pomáhali armádě a hasičům s vyprošťováním zapadlých aut, odvozem uvězněných lidí a zachraňováním těch, kteří nutně potřebovali lékařskou pomoc. Většina těchto dobrovolníků se celé operace mohla účastnit hlavně proto, že vlastnila ty báječné velké americké pickupy nebo rovnou monster trucky. Skupinka majitelů monster trucků dokonce pomohla i samotné armádě, když jejich vozidlo zapadlo a chvíli to vypadalo, že se ven do opadnutí vody nedostane. Pohon všech kol, obrovské pneumatiky a extrémní světlá výška holt dělají své. Téhle partě odvážlivců patří velký dík. Bez nich by i to číslo, které označuje ztráty na životech, mohlo být mnohem vyšší.

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV