Reklama
Archiv - Zprávy

Mlha, světla, náraz. Syrové záběry z řetězové nehody

Blíží se podzim a s ním se pojí i ranní mlhy. Ty nejsou nic příjemného a zejména na silnicích a dálnicích kvůli nim mohou vznikat i velmi nebezpečné situace. Na vlastní kůži se o tom dnes přesvědčili i motoristé ve Velké Británii, když o vlásek unikli smrtelnému zranění.
Zdroj: dailymail.co.uk

V britském Lancashiru nejsou ranní mlhy ničím neobvyklým. Severozápadní část Anglie je vlhká i v nejparnějším období letních měsíců, a když teploty jen o několik stupňů spadnou, zahalí celou krajinu mlha, v níž i ptáci chodí pěšky.

Odborníci radí v mlhách nikam nevyjíždět. My bychom ale jejich rady upravili na upozornění, že v hustých mlhách musíte být nanejvýš obezřetní. Pořekadlo: „Nejedu, kam nevidím,“ platí v tomto případě bez výhrad. A když je mlha tak hustá, že nevidíte ani před kapotu svého vozu, je opravdu nejlepší zastavit dál od silnice a počkat, až se viditelnost zlepší.

Překvapení v mlze

Zrovna dnes ráno kvůli mlze skončili hned čtyři lidé v nemocnici a jako zázrakem nikdo nezemřel. Incident se stal na jedné z hlavních silnic s označením M65 a videozáznam z místa zachycuje, jak nečekaný může karambol uprostřed mlhy být. Do nehody bylo nakonec zapojeno hned osm vozů.

Nevýhodou ranních mlh je navíc i jejich nepředvídatelnost. Video řidiče, kterému se jen díky duchapřítomnosti nic nestalo, totiž ukazuje poklidnou cestu prosluněným ránem, do kterého neprostupná mlha vstoupila velmi nevybíravě.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV