Reklama
Archiv - Zprávy

MINI ukázalo nejostřejší verzi GP. Vypadá přísně!

Jestli také máte modely značky MINI zafixované jako roztomilá stylová auta, se kterými je navíc i velká zábava, v tomto případě se mějte na pozoru. Roztomilost totiž vystřídala agresivita a pokud si nedáte pozor, tohle auto vás pokouše. Nejnovější verze John Cooper Works GP je pořádně ztřeštěné auto.
Zdroj: Mini

Špičkové verze GP se od MINI zpravidla dočkáme vždy až těsně před odchodem dané generace do důchodu a jde vlastně o takové poslední velké hurá. Tentokrát se ale nový koncept John Cooper Works GP v automobilce zřejmě zalíbil natolik, že už se prostě nemohli udržet. A tak ho tady máme, ve vší divokosti. Hned na první pohled zaujme kosmicky tvarované zadní křídlo, nepřehlédnutelné jsou však také efektně rozšířené blatníky protažené až k oknům nebo výrazné difuzory a spoilery.

Malý závodník

Nejde ale pouze o efekt. Veškeré nové doplňky jsou z karbonu a GP bude ve výsledku vážit méně než standardní auto. Mimo jiné i díky absenci zadních sedadel a dalším úsporám hmotnosti. Zatím nevíme, jak silný motor se bude ukrývat za masivní čelní maskou, rozhodně se však dočká posílení. Zatímco běžné MINI JCW má 231 koní a sprint na 100 km/h mu zabere jen těsně přes 6 sekund, GP zřejmě dostane ještě o pár desítek koní navíc.

Nadšence jistě potěší i spousta efektních detailů. Například číslo 59 na blatnících odkazuje na rok 1959, kdy se původní Mini poprvé představilo světu, tvar zadních světel zase připomíná britskou vlajku. Za působivými koly se pak skrývá podvozek s nastavitelnou tuhostí a na místě zadních sedadel najdete hliníkový ochranný rám.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV