Reklama
Archiv - Zprávy

Miliarda v sázce! Tenhle smyk mohl přijít pěkně draho

Britské závody gentlemanů jsou známé snad po celém světě. Ultra bohatí miliardáři se při nich schází, aby ze svých desítky let starých klenotů vymáčkli maximum. Jenomže taková auta umějí být i pěkně záludná. Žádné ABS, žádné ESP, jen řidič a stroj...
Zdroj: Goodwood Road & Racing

Neni proto divu, že čas od času nějaké to superdrahé auto také při těchto závodech nabourá. Srdce pravého fanouška je při takových chvílích rozpolceno a adrenalin stoupá do takové míry, že se jen točí hlava. Ale když to náhodou všechno dobře dopadne, člověka zavalí blažený pocit klidu a harmonie.

Velmi drahé setkání

A právě o takovém příběhu se bavíme dnes. Závodní Jaguar E-Type během závodu jen těsně minul Ferrari s hodnotou zhruba jedné miliardy korun. Ano, čtete dobře, jedné miliardy! Vše ale naštěstí dobře dopadlo. Jaguar zůstal celý a ono Ferrari 250 GTO frčelo dál závodem jako namydlený blesk.

Pokud si však chcete alespoň na chviličku zvednout krevní tlak, pusťte si následující video. Vážně z něj mrazí a jen nám dokazuje, jak obrovskou chuť závodit tito bohatí blázni musejí mít. Na druhou stranu, auta jsou tu přece od toho, aby jezdila. A proto je úžasné, že tyto stroje můžeme vidět v pohybu. I když my bychom s nimi asi závodili trochu opatrněji...

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV