Reklama
Archiv - Zprávy

Měření na D1 se odkládá. Tendr na radary byl neplatný

Už několik měsíců se mluví o tom, že stát na D1 spustí velké měření rychlosti. Pod dohledem radarů je ale nakonec jen jediný úsek. Kvůli špatně vypsanému tendru na plošné měření rychlosti na D1 tak můžeme zapomenout.
Zdroj: Ministerstvo dopravy

Tedy, alespoň prozatím. Ale vezmeme to popořádku. Jen asi před týdnem jsme vám říkali o tom, že ŘSD spustí úsekové měření mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou. To už by mělo být plně v provozu a podle všeho také je a zatím zůstane jediným měřeným úsekem na celé D1. To proto, že na dodavatele techniky pro měření rychlosti pro tento úsek byl vypsán tendr už dříve a byl v pořádku. Následně tedy stát vypsal další soutěž na dodavatele technologií nutných pro zajištění měření rychlosti projíždějících vozidel, a to pro většinu dálnice D1. Tady ale narazil.

Minimálně do jara mají řidiči pokoj

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) totiž celé výběrové řízení zrušil, a to po stížnosti slovenského dodavatele telekomunikačních technologií a sítí Movys. Ten tvrdil, že soutěž byla vypsána tak účelově, aby se do ní mohl přihlásit a zároveň ji vyhrát jediný dodavatel, a to společnost Cisco. Šlo hlavně o parametry routerů měřící techniky, s čímž po kontrole průběhu výběrového řízení ÚOHS souhlasil. Podle něj totiž zadavatel specifikem technických požadavků na routery vědomě znevýhodnil ostatní možné dodavatele a účastníky soutěže.

ŘSD toto nařčení odmítlo, nicméně v novém tenderu, který je již vypsán, přísná technická specifika zmizela. I proto se Movys do soutěže znovu přihlásil a znovu bojuje o to, aby mohl dodávat kompletní měřící techniku. Soutěž je vypsána až do jara příštího roku, přičemž výherce by pak měl být schopen radary nasadit co možná nejrychleji.

Celé toto zdržení nemá jen dopad na posunutí měření na D1, které se smrsklo jen na ten jediný úsek u Velkého Meziříčí. Problémy kvůli tomu má například město Benešov, pod které spadá část D1, na které se měla měřit rychlost. Město se totiž na nové měření důkladně připravilo, když ze svého rozpočtu vyčlenilo 5 milionů korun na nákup nového technického vybavení a na platy nových úředníků, kteří budou mít přestupky z měřeného úseku na starosti. Ačkoliv to je trochu problém, zástupci Benešova se rozhodli techniku i nováčky ve svém týmu zatím využívat při vyřizování přestupků a pokut přímo z města. Až bude spuštěno úsekové měření na D1, přiberou si úředníci i tuto agendu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV