Reklama
Archiv - Zprávy

Mercedes zase ohromuje. Maybach 6 je jachta na kolech

Mercedes chce definitivně dokázet, že značka Maybach má na víc než jen na luxusní přestavby třídy S. Po loňském představení neskutečného konceptu s označením Mercedes-Maybach 6 nyní odhalil i verzi kabriolet, která je ještě o něco působivější.
Zdroj: Mercedes-Benz

Je to přesně rok, kdy Mercedes z čista jasna odhalil něco, z čeho celému světu spadla brada. Dlouhatánský, mimořádně elegantní koncept dvoumístného luxusního kupé Mercedes-Maybach 6. Navíc nešlo jen o nějakou odvážnou skicu, přestože takováhle auta obvykle zůstávají jen na papíře. Vůz se čtyřmi elektromotory o výkonu 750 koní jsme na vlastní oči viděli na autosalonu v Ženevě a žádné jiné auto v nás svým designem nezanechalo větší dojem.

Už tehdy jela představivost grafiků a designérů z celého světa naplno, takže jsme si brzy mohli prohlédnout jejich představy o verzi sedan nebo kabriolet. A právě ta druhá se nyní stala skutečností.

30. léta pro 21. století

Celým jménem se funkční koncept jmenuje Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet a je stejně tak působivý navenek, jako uvnitř. Pokud ale pod kapotou čekáte nějaký šestnáctiválec, musíme vás zklamat. Stejně jako v případě kupé jde o elektromobil o výkonu 750 koní s dojezdem až 500 kilometrů. Vůz inspirovaný stylem art deco a klasickými silničními koráby z doby před mnoha desetiletími měří na délku téměř šest metrů, má kola o velikosti 24 palců a táhlou záď odkazující na tvary luxusních jachet.

Nejen, že je celé auto přehlídkou těch nejdražších materiálů, středový tunel je navíc tvořen průhledným materiálem a pulzujícími světelnými vlákny, která simuluje tok energie vozem. Jindy stěžejní informace o zrychlení z 0 na 100 km/h (potrvá pod 4 sekundy) je při pohledu na dechberoucí křivky Maybachu 6 kabriolet náhle jenom nedůležitým balastem. Na tohle auto se prostě stačí dívat.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV