Reklama
Archiv - Zprávy

Medvěd proti zdi. Kodiaqu se nad hlavou točí pět hvězdiček

Pět hvězd získaných při nárazových testech se u dobrých moderních vozů očekává jaksi samozřejmě. I tak se zřejmě lidem ve Škodě ulevilo, když je Kodiaq skutečně získal.
Zdroj: Euro NCAP

Nárazové testy jsou pouze jedním z vodítek vypovídajících o úrovni bezpečnosti, nicméně marketingově velmi významným. Testy pod hlavičkou Euro NCAP se provádějí od roku 1997 a neustále se zpřísňují. Do celkového hodnocení už nepatří pouze nárazy zepředu a z boku, ale také úroveň vybavení vozidla elektronickými asistenčními systémy, tedy systémy aktivní bezpečnosti. Konsorcium evropských ministerstev dopravy, automobilových klubů a svazů pojišťoven sídlí v Belgii.

Jedním z nejnověji testovaných vozů je také Škoda Kodiaq. České SUV získalo nejvyšší ohodnocení pěti hvězdami - to je základ. Důkladnější rozbor výsledků ukazuje, že vykázal 92% hodnocení v ochraně dospělých při čelním nárazu a nejvyššího hodnocení také při nárazu z boku. Testovací figuríny z testů „odcházely“ jen s menšími a život potenciálně neohrožujícími zraněními.

 

Zkouškami prošel i přednárazový systém nouzového brzdění s funkcí rozpoznávání chodců, stejně jako systém proaktivní ochrany, který těsně před nárazem například zavírá okna a přitahuje bezpečnostní pásy. Vůz dokázal v nižších rychlostech zastavit při hrozící srážce s autem i přecházejícím chodcem. Navzdory svým rozměrům je Kodiaq šetrný také k chodcům, zejména v oblasti nárazníku a kapoty.

Kodiaq proti zdi obstál a zařadil se po bok dalších škodovek s nejvyšším hodnocením v nárazových testech. Už v minulosti prošly testy Euro NCAP s plným počtem hvězd také modely Citigo, Fabia, Yeti, Rapid, Octavia a Superb. Podrobnou zprávu o testech Kodiaqu najdete na stránkách Euro NCAP.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV