Reklama
Archiv - Zprávy

Maskovaná Octavia se srazila s motorkářem, otáčela se za „pirátem“

K vážné nehodě neoznačené policejní Škody Octavia a civilního motorkáře došlo v pátek na českobudějovicku. Není to první případ, kdy tato auta namísto zvyšování bezpečnosti dělají pravý opak.

O vině či nevině policejní hlídky bude rozhodovat Generální inspekce policejních sborů. Vše se prý odehrálo velmi rychle. Policisté v neoznačeném autě měřili rychlost lehce vyčerpaných a vynervovaných řidičů, kteří vyráželi na prázdniny. Funguje to tak, že neoznačené policejní auto má v masce radar, který měří rychlost aut jedoucích v protisměru.

Pokud narazí na nějakého toho „piráta“, který porušil rychlostní limity, vydá se hlídka na stíhací jízdu za pokutou. Takové stíhání ale vzhledem ke směru jejich jízdy bývá započato prudkou otočkou. A právě tady je zakopáno jádro pudla. Policisté totiž nejspíš vlivem adrenalinu zapomínají, že nejsou v Kobře 11, a takovou otočku rádi předvádějí za plného provozu. Tím ovšem často ohrozí i omezí všechny ostatní účastníky silničního provozu. Navíc zcela neúměrně přestupku, který tím řeší.

Podobně ale postupují i jiné hlídky. Jako příklad takového chování může sloužit následující video:

 

Vyšetřování a dohady

Není to žádný výmysl nebo spekulace. Řada řidičů takové nebezpečné chování policistů zažila a existují i videa, která toto chování dokazují. A právě taková takřka filmová otočka stojí podle svědků i za nehodou, při které naštěstí byl „jen“ zraněn, ne zabit, jako už ostatně jednou, řidič motocyklu.

Policie k nehodě vydala prohlášení, které zní následovně. „Dle prvotních informací z místa nehody měl řidič, policista, vozidla značky Škoda, zapnuté světelné výstražné a zvukové zařízení (maják) a dával znamení o změně směru jízdy, za ním jedoucí řidiči zareagovali přibržděním vozidel, když se v ten okamžik měl mladý motorkář, jedoucí ve stejném směru jízdy, rozhodnout o předjíždění před ním jedoucích vozidel a došlo ke střetu.“

Podle serveru Autoforum svědci nehody tvrdí, že policisté zapnuli maják a vyhodili blinkr prakticky ve stejný moment, kdy začali odbočovat. Je jen štěstím, že řidiči osobních aut stihli zareagovat včas. Svědci dále tvrdí, že motorkář nejel nijak výrazně rychle, že prostě jen reagoval na situaci před sebou a snažil se vyhnout z ničeho nic brzdícím vozidlům.

 

Mrtvý motorkář

Neznáme samozřejmě přesné detaily nehody, ale pro dokreslení připomeneme, že právě kvůli takovému hloupému manévru způsobili policisté smrtelnou dopravní nehodu už před čtyřmi lety. Tehdy se otáčeli úplně stejně, ale nedali přednost motorkáři, který bohužel střet nepřežil. Názor si tak udělejte sami. Podle nás měli prostě policisté počkat, až se budou moci bezpečně otočit, a až pak se se zapnutými výstražnými světly vydat za tím, kdo překročil rychlost. A nebo spíše tyhle věci řešit úplně jinak, vždyť nestíhají uprchlého zločince. Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV