Reklama
Archiv - Zprávy

Mapa milionářů. Kde v Česku potkáte nejvíc luxusních aut?

Koncentrace supersportů a dalších drahých aut je v České republice každým rokem vyšší. Jak rovnoměrně jsou tato auta rozmístěna po Česku ukazuje průzkum, který zpracoval Denik.cz.
Zdroj: Rolls-Royce

Vycházel přitom z centrálního registru vozidel. Ten ukazuje, že nejvíce luxusních aut je registrováno v Praze nebo maximálně v blízkém okolí. Podle Deníku jsou na krásná auta hodně štědré kupříkladu středočeské Černošice. Celkově zajímavější je to buď v centru Prahy nebo na jejím západním okraji. Hodně ale dělají firemní registrace. Bohatí šéfové firem si svá luxusní auta kupují na firmu, ale ve skutečnosti se s nimi častěji prohánějí úplně někde jinde než v Praze.

Ale abychom byli konkrétnější. Deník spočítal, že například vozů značky Aston Martin se po Praze prohání slušných 79. A to je prý více než polovina všech Astonů registrovaných v České republice. Dobře se ale prý daří i italskému Maserati, které v České republice potkáte celkem v 503 kusech, přičemž více než polovina jezdí v Praze. Dalších 52 kusů je pak v Jihomoravském kraji. Zapomenout ale nemůžeme na italskou ikonu jménem Ferrari. Celkem jich v Česku jezdí 699. Z toho v Praze 296, v Moravskoslezském kraji 88 a rovných 70 v Jihomoravském kraji.

Reklama

Zajímavá jsou také čísla britské značky Rolls-Royce. Těchto báječných vozů jezdí v Praze 68 a ve Středočeském kraji dalších 12. V Moravskoslezském kraji je jich pak 9. Jedny z nejvyšších počtů registrací pak patří Jaguaru. Těch po Česku jezdí 3 590 a z toho 1 144 jen v Praze. Dalších 501 jich potkáte v Jihomoravském kraji a 439 ve Středočeském kraji.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV