Reklama
Archiv - Zprávy

Manažer VW přiznal vinu za Dieselgate. Hrozí mu 169 let vězení

Oliver Schmidt, který byl někdejším šéfem vývojového centra Volkswagenu v americkém Michiganu, se podle agentury Reuters rozhodl před soudem přiznat podíl viny na kauze Dieselgate. Hrozí mu za to tolik let vězení, že by na ně nestačily ani dvě délky průměrného českého života.
Zdroj: iStock

Mluvčí federálního soudu v Detroitu David Ashenfelter tamnímu předsednictvu v úterý ráno oznámil, že se Schmidt rozhodl k celé kauze přiznat. Informovala o tom agentura Reuters. Schmidtův soudce David DuMouchel zároveň s tím uvedl, že někdejší špička koncernu VW může být v takovém případě obviněna z celkem 11 zločinů, za které hrozí až 169 let vězení.

Celý případ rozhodně není jednoduchý. Vyšetřovatelé museli projít celkem 4,3 milionu smluv a dokumentů, které čítaly na 40 milionů stran. O samotné vině bude v konečném důsledku rozhodnuto až po několika slyšeních a finálním vyjádření poroty.

Odpovědnost pro všechny

Vrchní vyšetřovatel FBI Andrew McCabe již v lednu uvedl, že špičky koncernu Volkswagen požene k odpovědnosti. „Nyní je konečně jasné, že vedení Volkswagenu o podvodných praktikách vědělo. Sice nemůžeme do vězení vsadit celé společnosti, jednotlivé osoby, které o takových skandálech věděly, však potrestat lze,“ dodává McCabe.

Připomeňme si, že Volkswagen celá kauza jen na území USA stála již 25 miliard dolarů. Na rozdíl od Evropy, která má tendenci své automobilky spíš chránit, má navíc na Němce spadeno i současný americký prezident. Volkswagen souhlasil s tím, že všichni američtí majitelé, kteří si takto postižená auta koupili, dostanou odpovídající kompenzaci, která se vyrovná ceně nového vozu. Automobilka tak celkem vykoupila zhruba 500 000 aut. 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV