Reklama
Archiv - Zprávy

Malý, ale šílený. Dokonale zběsilý Renault 5 Turbo

Nepatříme mezi ty, kteří všechna moderní auta šmahem odsuzují a jen vzpomínají na staré dobré časy. Uznáváme ale, že takhle zběsilé ostré hatchbacky už se dnes nedělají. Uhánět na okresce mezi stromy v malém Renaultu s karoserií o tloušťce silnějšího papíru musel být neskutečný adrenalin.
Zdroj: Bring a Trailer

V nádherné bohaté galerii níže si můžete do detailu prohlédnout Renault 5 Turbo 2, jeden z pouhých dvou stovek kusů vyrobených ve verzi Evolution. Jedná se o homologační speciál, který musela automobilka vyrobit a vyslat na silnice v určitém počtu kusů, aby se s vozem mohla přihlásit do slavné skupiny B mistrovství světa v rally. Právě silniční verze závodních aut z 80. let dodnes patří mezi to nejlepší a nejdivočejší, co kdy automobilový svět stvořil. A Renault 5 má mezi nimi své pevné místo.

Vůz s pořadovým číslem 117 pochází z roku 1985 a posledních 30 let strávil v majetku jediné rodiny. Najeto má 29 tisíc kilometrů a většinu života strávil v klimatizované garáži. Navíc v roce 2016 prošel citlivou údržbou, takže pořád vypadá jako nový. Daný kus má navíc hliníkovou střechu, karbonovou přední část, nepřehlédnutelná přídavná světla (tovární vylepšení z roku 1993) a objem čtyřválcového motoru zvýšený na 1432 kubických centimetrů. K řazení slouží pětistupňový manuál.

Aktuálně je vůz na prodej na stránkách Bring a Trailer a dva dny před koncem aukce činí nejvyšší příhoz 75 tisíc dolarů, tedy v přepočtu asi 1 650 000 korun.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV