Reklama
Archiv - Zprávy

Luxus za miliony. Podoba nového Rolls-Royce Phantom je prozrazena

Těžko říct, jestli v těchto případech jde o promyšlený marketing, nebo mají automobilky v této digitální době prostě jen smůlu. Posledním, kdo se prozrazení podoby své novinky nevyhnul, je luxusní značka Rolls-Royce.
Zdroj: Rolls-Royce

A ten má tu smůlu tento týden vlastně hned dvakrát. Nejprve byla odhalena takřka celá podoba jeho chystaného SUV, když ho kdosi vyfotil před povinnými crash testy. A teď značce unikla online prezentace nového modelu Phantom, která byla určena jen pro pár vyvolených zástupců automobilky. Kdo z nich vypustil do světa a jestli to vůbec byl někdo z nich, už asi nikdy nikdo nezjistí. Nás ale stejně víc zajímá to, co je z prezentace vidět.

A je toho celkem dost. Jde o již osmou generaci tohoto modelu, ale jak už to u této značky bývá, změny jsou spíše evoluční než revoluční. Jde sice o zcela nový vůz, ale jeho design je hodně podobný předchozí generaci. Jen jakoby ztratil něco ze svých ostrých a mohutných hran. Z určitých pohledů tak Phantom vypadá až nečekaně zaobleně.

Decentní, ale moderní změny

Karoserie změnila design především v partiích C-sloupku a v okolí víka zavazadlového prostoru. S trochou nadsázky by se dalo říct, že takhle nějak bychom si představovali facelift auta, který ovšem u Rolls-Royce nepřipadá v úvahu. Tato značka raději než facelift do světa vypustí nějakou tu super speciální edici.

Podobně decentní změny proběhly i v interiéru. Je pravdou, že přístrojový štít a veškeré ovladače ovládla dnes tolik populární digitalizace, ale jinak je to standardní Rolls-Royce, který nabídne příkladné zpracování, obložení z pravého dřeva nebo čalounění kvalitní kůží. Jediné, čemu se dle uniklých fotografiích digitalizace vyhnula, jsou klasické analogové hodiny umístěné na palubní desce. Však by to bez nich snad ani nebyl Rolls-Royce. :)

O případné motorizaci či technice auta se prezentace nijak nezmiňuje. Počítat se ale dá se stejnou hliníkovou platformou, kterou bude mít i chystané SUV, a s největší pravděpodobností také s výkonným V12 pod standardně mohutnou kapotou. 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV