Reklama
Archiv - Zprávy

Lidské hyeny. Někdo pro zábavu zapálil Mustang postiženého chlapce

Když už si myslíme, že lidská omezenost předvedla maximum, stane se něco takového. Neznámý pachatel pro legraci naházel petardy do krásně zrenovovaného Fordu Mustang Mach 1 z roku 1970. Legendární auto ale patřilo malému postiženému chlapci.
Zdroj: Gofundme.com

Musíme se přiznat. V tomto článku máme hodně práce s tím, abychom nepoužívali sprostá slova. Ta slušná nám totiž takřka nestačí k popisu někoho, kdo udělal tento odporný čin. Stal se v americkém Springfieldu ve státě Missouri, kde se svou rodinou bydlí 7letý Nino Welcome. Nino miluje auta, ale ví, že je nikdy řídit nebude. Trpí totiž Lesch-Nyhanovým syndromem, což je metabolická porucha, při které ochabují svaly a tělo na ní navíc reaguje pohybovými problémy a spastickými obrnami.

Nino dokonale zrenovovaný Ford Mustang Mach 1 z roku 1970 dostal od svého dědečka, a ačkoliv v něm jezdil jen jako spolujezdec, auto miloval. A to tak moc, že svůj invalidní vozík nechal nalakovat do stejné barvy, jakou má Mustang, a pojmenoval ho Mach 2. Jenomže se z auta neradoval moc dlouho.

Následky velkého požáru pomůže zmírnit sbírka

12. července večer nechal tatínek Nina vůz velmi výjimečně zaparkovaný před domem ve standardně klidné ulici. Kolem třetí hodiny ráno ale celou rodinu vzbudili sousedé, kteří si všimli, že z auta šlehají plameny. Ačkoliv se požár snažil rychle uhasit tatínek Nina i hasiči, zdevastoval takřka celou střední část auta. Hasiči pak během vyšetřování zjistili, že požár byl založen petardami, které nějaký pitomec hodil do interiéru pootevřeným oknem.

Nino byl z požáru, a hlavně z toho, co po něm z auta zbylo, velmi smutný. Proto se jeho otec rozhodl, že co nejdříve dá Mustanga znovu dohromady. Jenomže vzhledem k rozsáhlému poškození půjde o velmi nákladnou opravu, na kterou rodina nemá dostatek prostředků. Proto byla vypsána sbírka, díky které by měla být vybrána částka potřebná k opravě. Přispět můžete i vy. Stačí kliknout na tento odkaz.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV