Reklama
Archiv - Zprávy

Létající auto na ruský způsob

Na projektu létajících aut pracuje v posledních letech celá řada firem a některé prototypy už bez problémů zvládají jak jízdu na silnici, tak let vzduchem. Ruský příspěvek do této oblasti však nevyniká ani v jednom.
Zdroj: archiv Youtube

U nás je asi nejznámějším projektem létajícího auta působivý slovenský Aeromobil. Přestože o samotné myšlence létajících aut nejsme příliš přesvědčení - fakticky jde o letadla, která umí jezdit po silnici, a to se všemi omezeními - je to rozhodně zajímavá disciplína. Parta ruských nadšenců si však řekla, že všechny ty technologické firmy se spoustami inženýrů a leteckých specialistů na to jdou zbytečně složitě.

Pokud totiž chcete létající auto, stačí prostě vyříznout díru do střechy a přidělat k ní horkovzdušný balón. Pak můžete hravě překonat jakoukoliv zácpu. Tak alespoň praví teorie. Jak se ovšem můžete přesvědčit ve videu, v praxi takový stroj příliš nezvládá ani létat, ani jezdit po zemi...

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV