Reklama
Archiv - Zprávy

Lamborghini Terzo Millennio se samo opraví. Italská vize budoucnosti

Lamborghini na novém konceptu Terzo Millennio ukazuje svou představu blízké budoucnosti supersportovních aut. Podle Italů musíme zapomenout na spalovací motory a připravit se na dnes ještě ne moc běžné technologie.
Zdroj: Lamborghini

Superkondenzátory, elektromotory a až neuvěřitelně odladěná aerodynamika. Tak nějak by se ve zkratce dala popsat budoucnost podle Lamborghini. Nový koncept, který italská značka představila, je přesně takový. Třetí tisíciletí tak bude sice mnohem rychlejší, ale puristé nejspíš zapláčou. Přijdou totiž o velké agregáty, které po nastartování naháněly husí kůži a během jízdy polykaly i patníky kolem silnic. Fosilní paliva jsou pro budoucnost prostě pasé.

 

 

Elektrická budoucnost

Jak to tedy ale bude vypadat? Pokud by studie Terzo Millennio jednou přišla do výroby, nabídla by lehké, ale extrémně pevné materiály a například také sadu výkonných elektromotorů. Každé jedno kolo by mělo vlastní elektromotor, což by znamenalo možnost nezávislé regulace každého kola zvlášť a tedy také extrémně rychlé a přesné průjezdy zatáčkou.

Lamborghini ale ví, že klasické baterie, kterými jsou elektromotory poháněny dnes, jsou prakticky už zastaralé. Předpokládá tak, že v době, kdy se podobná studie promění v realitu, budou k dispozici superkondenzátory, které jsou jak menší a výkonnější, tak je hlavně možné je dobít doslova za pár minut. Však už od nás víte, že na podobném typu baterie pracuje společnost Toshiba. Krom toho ale budou prý automobily budoucnosti vybaveny různými velmi chytrými systémy, které budou například schopny detekovat i větší poškození karoserie. V určitých případech ho navíc zvládnou i opravit. To by se u italského auta celkem mohlo hodit. :)

Že vám to zní jako scénář k nějakému béčkovému sci-fi? Nám také, ale když si uvědomíme, že ještě před nějakými 10 nebo 15 lety nám stejně zvláštně znělo slovo hybrid, potažmo elektromobil, vlastně nám Italové možná jen ukazují to, co pro naše vnuky bude standard.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV