Reklama
Archiv - Zprávy

Které značky aut milují rappeři nejvíc? Analýza jejich textů mluví jasně!

Lehce bizarní, ale vcelku zajímavá britská studie analyzovala písničky slavných hip-hoperů a rapperů, aby zjistila, jakou automobilovou značku muzikanti zmiňují nejčastěji. Tipnete si vítěze?
Zdroj: Youtube

Některé studie jsou přínosné, jiné alespoň zajímavé a některé vás donutí se zamyslet nad tím, jestli nejsou náhodou jen vtipem. Právě do poslední kategorie podle nás patří ta, o které si dnes řekneme. Na svědomí ji má renomovaná společnost Bloomberg, kterou zajímalo, jaké auto si nejčastěji berou do úst slavní hudebníci. Minimálně pro automobilky to nicméně může být užitečná informace.

Luxusní auta i alkohol

Pro potřeby výzkumu propátral texty všech skladeb, které se probojovaly do TOP 100 žebříčku Billboard od května 2014 do května 2017. Bylo toho hodně, ale asi nijak zvlášť nepřekvapí, že muzikanti si nejčastěji vzpomněli na to nejluxusnější, co ve světě automobilů existuje. Proto se na prvním místě umístila značka Rolls-Royce. Druhé se umístilo Ferrari, následováno Porsche, Chevroletem, Lamborghini, Cadillacem, značkou Mercedes-Benz a Bentley.

A nešlo jen o to. Tam, kde jsou drahá auta, sličná děvčata a dostatek peněz, jsou i další luxusní značky. Proto v textech nejčastěji bodoval luxusní koňak Hennessy, hodinky zastoupila značka Rolex a o klid na duši se v textech, a asi nejen tam, staral Xanax. J Ne vždy asi šlo jen o osobní preference jednotlivých hudebníků. Společnosti totiž moc dobře ví, že co jakýmkoliv způsobem zmíní světová celebrita, bude se prodávat takřka samo. Ovšem zrovna třeba u Rolls-Royce si takovou formu propagaci ani neumíme představit. I když, kdo ví…

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV