Reklama
Archiv - Zprávy

Krásné staré škodovky se předvedou na víkendové přehlídce elegance

Nadcházející víkend bude patřit jedinečným youngtimerům a veteránům, které standardně na silnicích nepotkáte. Na zámku Loučeň totiž proběhne unikátní akce s názvem Chateau Loučeň Concours d´Elegance.
Zdroj: Škoda Auto

Barvy škodovky bude hájit trojice veteránů přímo ze Škoda Muzea. Jde o proudnicový prototyp Škoda 935 Dynamic, Škoda Superb 4000 s vidlicovým osmiválcem a úspěšný vůz střední třídy z poloviny 30. let Škoda Rapid.

Asi nejzajímavějším kouskem je ten první jmenovaný. Škoda 935 Dynamic je automobil unikátní koncepce s dvoulitrovým motorem před zadní nápravou, poháněnou prostřednictvím elektromagneticky řazené převodovky Cotal, který byl od čtyřicátých let používán v běžném provozu. Jeho současná podoba, v maximální míře věrná původnímu provedení, představuje výsledek dlouholeté pečlivé práce restaurátorských dílen Škoda Muzea a špičkových českých specialistů.

Neméně zajímavý je ale i model Superb. Ten nabídne doslova impozantní vnější rozměry 5700 x 1800 x 1750 mm. Ve své době se jednalo o první vidlicový osmiválec značky Škoda, který při objemu 3991 cm3 disponoval výkonem 96 koní a limuzínu zrychlil až na 135 km/h.

Chcete-li tyto a jiné automobilové skvosty vidět naživo, vyrazte v sobotu nebo v neděli na zámeček Loučeň. Všechny důležité informace o akci naleznete zde.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV