Reklama
Archiv - Zprávy

Král sleeperů. 30 let starý Golf s výkonem přes 1000 koní!

Pokud patříte mezi pravé petrolheady, společnost Boba Motoring vám s vysokou pravděpodobností něco říká. Jde totiž o německou firmu, která se specializuje na přestavby koncernových aut a vyrábí z nich naprosté šílenosti.
Zdroj: Boba Motoring

Nejnovější projekt Boba Motoring se opírá o nenápadnou karoserii Volkswagenu Golf první generace. Ten však ve svých útrobách ukrývá brutální dvoulitrový čtyřválec, který je díky extrémním modifikacím schopen vyprodukovat více než tisícovku koní.

Nejrychlejší čtyřválec

Přičtěte si k tomu v podstatě holou karoserii s rámem a dvěma odlehčenými sedadly, nekompromisní pohon všech kol a extrémně široká kola, díky kterým je Golf schopen nevídaných věcí, a máte vůz, z jehož dynamiky člověku spadne brada. Golf Mk1 od Boba Motoring je dokonce tak rychlý, že jde o nejrychlejší vůz se čtyřválcovým motorem v Německu.

Stovku totiž zvládne tak rychle, že ji na závodech ve sprintu nikdo raději ani neměřil. Zajímavější jsou totiž až vyšší čísla. Zrychlení mezi 100 a 200 km/h Golfu zabere přesně 3,33 sekundy a za dalších 7 sekund jede 300 km/h. Není proto divu, že na trati, která měří 800 metrů, dosáhne nenápadný Golf rychlosti 308 km/h a danou vzdálenost překoná v čase 17,85 sekundy.

Jen se zahříval

A víte, co je na tom všem nejlepší? Že umí být ještě rychlejší. Zmiňovaná dynamika byla totiž dosažena v zahřívacím nastavení na 940 koní, kdy se Golf teprve rozjížděl. Pokusu, při kterém by naplno využil svůj potenciál, totiž zabránila olejová skvrna od jiného vozu a celé závody byly předčasně ukončeny. Lze tedy očekávat, že se v budoucnu dočkáme ještě lepšího času.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV